В Україні посилять відповідальність за прослуховування російської музики – законопроєкт

Джерело: картка проєкту закону

Парламентарі планують збільшити штрафи за прослуховування російської музики у громадських місцях. Відповідний законопроєкт про внесення змін до ст.155 КУпАП щодо підвищення відповідальності за порушення законодавства закладами торгівлі, громадського харчування та сфери послуг у сфері обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора зареєстрували у Раді.

Нині штраф за таке порушення становить 70 гривень, однак ініціатори проєкту закону №9547 пропонують варіант підвищення до 5100 – 25500 гривень.

Ініціативу запропонували 16 депутатів.

Джерело: rada.gov

Документ передбачає підвищення відповідальності за публічне споживання музичного продукту російською мовою у закладах торгівлі, громадського харчування та сфери послуг. Штрафи за порушення пропонують у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тоді як за повторне вчинення правопорушення протягом року штраф становитиме від 1700 до 25500 гривень.

У пояснювальній записці мовиться, що основною метою цього законопроекту є забезпечення дієвих заходів впливу на суб’єктів господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, які не дотримуються встановлених обмежень у сфері підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора.

Також депутати нагадали про конфлікт, що стався на початку липня 2023 року у селі Погреби на Київщині. Відвідувачку закладу, яка зробила зауваження щодо використання російської музики в караоке, виштовхали з приміщення. Поліція склала адміністративний протокол щодо закладу за статтею 155 Кодексу про адміністративні правопорушення, яка передбачає штраф від 17 до 170 грн.

Передбачається, що прийняття законопроєкту сприятиме більш сумлінному виконанню вимог законодавства у сфері стимулювання розвитку національного музичного продукту, мінімізує ризики російської ворожої пропаганди засобами музики на території України, позитивно вплине на зменшення доходів осіб, які створюють загрозу національній безпеці та підтримують політику і дії держави-агресора, сприятиме консолідації українського суспільства.

Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська наголосила, що публічне виконання пісень російською мовою в Україні потребує чіткого законодавчого врегулювання, оскільки нині закон не містить відповідної заборони.

Німецький автовиробник Audi 28 липня знизив річний фінансовий прогноз. Причиною стали вищі імпортні мита та триваючі витрати на реструктуризацію.

Російський Тихоокеанський флот у межах навчань “Июльский шторм” провів тренування з оборони ключових пунктів базування кораблів у Приморському та Камчатському краях.

Єврокомісія звинуватила китайського гіганта онлайн-торгівлі Temu у порушенні цифрового законодавства ЄС. Перевірка платформи виявила, що Temu не виконує вимог Акту про цифрові послуги (DSA), зокрема – не контролює продаж небезпечних і потенційно незаконних товарів.

Американські вчені з Університету штату Пенсильванія розробили простий тест, схожий на тест на вагітність, який може виявити ендометріоз у менструальній крові всього за 10 хвилин. Якщо технологію доопрацюють і запустять у виробництво, це може стати проривом у діагностиці захворювання, на яку нині витрачають роки.