В Україні працюють над випуском словника «небажаної лексики» для ЗМІ
Джерело: Ольга Герасим’юк в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”
Глава Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк повідомила, що в Україні напрацюють словник “небажаної” лексики та критерії до інформації, яка є неприпустимою для поширення в медіа.
Зауважується, що словник міститиме рекомендації стосовно толерантного висвітлення чутливих тем про низку спільнот: етнічних, національних, ЛГБТІК, осіб з інвалідністю, ветеранських тощо.
Герасим’юк зауважила, що необхідно формувати медіапростір, вільний від дискримінації, “фіксацій образливих та некоректних стереотипів і мови ворожнечі стосовно будь-яких громадян країни за багатьма ознаками”.
Медіарегулятор, аби зрозуміти, як облаштувати таку політику в інформаційному просторі, вже провів декілька зустрічей із ромською, єврейською, кримськотатарською спільнотами, представниками мусульманських організацій, Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, та нині налагоджує співпрацю з офісом омбудсмена через меморандум про спільні дії.
Результатом цих зустрічей мають бути напрацьований словник “небажаної” лексики та критерії до інформації, яка є недопустимою, а також спільна просвітницька робота для медіа, – пояснила голова Нацради.
Цими критеріями регулятор користуватиметься під час ухвалення своїх рішень, до того часу, поки органи співрегулювання не напрацюють потрібні кодекси.
- Букви – це українське онлайн-медіа, яке висвітлює події в Україні та світі. Букви мають потужну спільноту, яка охоплює понад 14 мільйонів відвідувачів, і яка під час війни Росії проти України активно долучилася до боротьби на інформаційному фронті.
- 27 липня у Конгресі США відбувся показ фільму-розслідування журналістів “Слідства.Інфо” під назвою “Втеча від росіян”, у якому зображується доля викрадених окупантами українських дівчат.
- 24 липня відеожурналіст AFP отримав поранення внаслідок атаки російського безпілотника під час репортажів про українську артилерійську позицію поблизу Бахмута.
СБУ викрила агентурну мережу воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала проти України. Це – перший подібний випадок в історії.
Юрій Ушаков – помічник російського президента Володимира Путіна – прокоментував заяву віцепрезидента США Джеймса Ді Венса про те, що РФ вимагає занадто багато у перемовинах щодо припинення війни проти України.
9 травня Велика Британія оголосила про підготовку наймасштабнішого пакета санкцій проти Росії, який торкнеться її тіньового флоту.
Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав російського президента Володимира Путіна укласти “справедливу” мирну угоду для припинення російсько-української війни.
Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.