В Україні рекордна врожайність зернових – Мінагрополітики
Джерело: Мінагрополітики
Міністерство аграрної політики та продовольства України збільшило прогноз виробництва цьогорічного врожаю зернових та олійних до 81,3 млн тонн. В Україні рекордна врожайність зернових.
Мінагрополітики оновило прогноз щодо валового виробництва зернових культур до 59,7 млн тонн. Обсяги збору олійних культур залишаються без змін і складають 21,6 млн тонн. Загальний обсяг врожаю зернових та олійних культур на поточний рік наразі становить 81,3 млн тонн.
За попередніми оцінками, у 2023 році аграрії зберуть зернових у таких обсягах: пшениці – 22,2 млн тонн, ячменю – 5,8 млн тонн та кукурудзи – 30,1 млн тонн.
Що стосується олійних культур, то врожай соняшнику залишився на рівні 13 млн тонн, соєвих бобів – 4,6 млн тонн. Збір ріпаку завершено – понад 4 млн тонн.
Також збільшився рівень врожайності зернових – до 54,7 ц/га.
“Це рекордний показник для України, перед цим найбільший рівень врожайності зернових був у 2021-му році, він становив 53,6 ц/га. Власне, це і дозволило в черговий раз переглянути у сторону збільшення обсяги виробництва цьогорічного врожаю та, зокрема, збільшити показники виробництва кукурудзи з 28,5 млн тонн до понад 30 млн тонн”, – повідомили у Мінагрополітики.
Збирання кукурудзи вже проведено на 87% площ. Торік на аналогічну дату було зібрано 66% площ цієї культури. За сприятливих погодних умов, збирання кукурудзи буде продовжуватися, хоча частина врожаю залишиться в полях до весни.
Нагадаємо, що загальна площа посівних ярих і озимих зернових цьогоріч була меншою на 980 тис. га, ніж торік, й становила 10 895 тис. га.
На початку весни 2023 року загальний валовий збір на поточний рік прогнозувався на рівні 63,5 млн тонн. Це було на 13% менше проти показника 2022 року.
У червні, після початку жнив, прогноз був підвищений до 68 млн тонн, що було на 7% менше показника 2022 року.
На початку вересня, завдяки сприятливим погодним умовам, були всі підстави для чергової зміни прогнозу в позитивну сторону до 76,7 млн тонн, а відтак у жовтні – до 79,1 млн тонн та вже нині – до 81,3 млн тонн.
- Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН) попередила у вівторок, 21 листопада, що виробництво пшениці в Україні може не задовольнити внутрішній і експортний попит у найближчі роки, якщо чорноморські експортні маршрути залишаться заблокованими, а ворожі атаки на інфраструктуру продовжаться.
- З порту тимчасово окупованого Бердянська Запорізької області вийшла чергова баржа з українським зерном, яке росіяни продовжують викрадати в українських фермерів.
- 4 грудня віцепремʼєр з відновлення, міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що 200 суден експортували 7 млн тонн вантажів з портів Великої Одеси у межах роботи тимчасового зернового коридору.
Оскільки президент США Дональд Трамп та багато інших світових лідерів стурбовані війною РФ проти України, деякі європейці дедалі більше непокояться тим, що російська армія робить набагато на інших ділянках свого кордону з Європою.
Мережею поширилося відео, на якому російська співачка Валерія співає пісню про батьківщину на тлі розбомбленого міста. У зв’язку з цим Міністерство культури звернеться до СБУ.
У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону №13229, котрий передбачає дозвіл громадянам старше 60 років добровільно укладати контракти на проходження військової служби під час дії воєнного стану.
30 квітня Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроєкт, що посилює військову дисципліну та запроваджує механізми протидії дискримінації й сексуальним домаганням у ЗСУ.
Президент США Дональд Трамп вважає, що Україні не обов’язково надавати більше летальної зброї, щоб виграти війну.