В Україні реєструють випадки кору: у МОЗ закликали вакцинувати дітей

Джерело: МОЗ України

За даними МОЗ, до впровадження вакцин від кору у 1963 році щорічно у світі вмирало близько 2,6 млн осіб.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років. Для захисту від хвороби дітям необхідно отримати дві дози вакцини. За календарем щеплень України, перше щеплення роблять у 12 місяців та у 6 років роблять друге щеплення.

У відомстві пояснили, чому необхідно зробити дитині щеплення від кору, якщо вона їх ще не має. Для цього є низка вагомих причин:

  • Кір – одна з найзаразніших інфекцій, відомих у світі. 9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, теж інфікуються. Підхопити хворобу можна будь-де – у літньому таборі, дитсадку, бомбосховищі, громадському транспорті.
  • Спалахи кору циклічні й відбуваються в Україні кожні 4-5 років. Попередній був у 2017–2019 роках. Одна з причин цього – недостатнє охоплення щепленнями.
  • Кір має вагомі ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, а також до інвалідності та смерті.
  • Вірус кору пригнічує на кілька місяців, а то й років імунітет людини, яка перехворіла, викликаючи «імунну амнезію». Це робить людину більш вразливою до інших інфекцій.
  • Специфічного лікування проти кору немає. Єдиний надійний захист від цієї хвороби – вакцинація.

“Щеплення від кору безпечні, ефективні та безоплатні. Вакцинуйте дитину вчасно, а якщо пропустили щеплення, запишіться до лікаря якнайшвидше. Вакцина є!”, – наголосили у МОЗ.

Поліціянти ліквідували злочинну організацію, яка вербувала і шантажувала молодих жінок задля сексуальної експлуатації в Україні та за кордоном.

Спецпосланець США Стів Віткофф повідомив, що Дональд Трамп “висунув ультиматум” щодо мирних переговорів Україні та Росії ще до заяв про зустріч у Туреччині.

Європейський Союз готується встановити контроль за рухом капіталу та запровадити мита проти Росії у випадку, якщо Угорщина заблокує продовження антиросійських санкцій.

СБУ затримала агента російського ГРУ, який готував “GPS-маячок” для ворожої атаки по лініях електропередач Рівненської АЕС, які живлять Київ та Київську область.

Компанія Google вперше за майже десять років оновила свій логотип у формі літери “G”.