В Україні розробляють законопроєкт щодо створення військової поліції — Міноборони
Джерело: Міністерство оборони України
В Україні розробляють проєкт закону щодо створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції, частиною якої стане військова поліція. До роботи залучені народні депутати спільно зі співробітниками Головного управління військової юстиції Міністерства оборони України.
Над законопроєктом працює робоча група у Комітеті Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.
Планується, що до системи Міноборони України входитиме військова поліція, яка має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями. Планується, що вона буде підтримувати військову дисципліну серед військовослужбовців ЗСУ, Міноборони, ДССТ.
До військової поліції перейдуть окремі повноваження, які стосуються оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування воєнних злочинів у зонах бойових дій.
Основні завдання військової поліції
- правоохоронна діяльність із попередження, виявлення, припинення воєнних злочинів, згідно з нормами Кримінального процесуального кодексу України та військових статутів;
- оперативно-розшукова діяльність;
- спеціальна превенція у ЗСУ, ДССТ;
- забезпечення правопорядку, військової дисципліни у ЗСУ, ДССТ;
- захист прав військовослужбовців;
- захист державного майна;
- виконання покарань.
Автори законопроєкту мають намір досягнути сумісності військової поліції зі структурами держав-членів НАТО. На сьогодні документ перебуває на етапі погодження.
- У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9566, який вносить зміни до Закону про мобілізацію. Ініціатором проєкту є нардеп від партії “Слуга народу” Георгій Мазурашу.
- Голова комітету Верхової Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв запропонував дозволити друкувати в Україні російських авторів, які публічно засудили російську агресію. Для цього пропонують внести зміни до законодавства.
У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.