В Україні розробляють законопроєкт щодо створення військової поліції — Міноборони

Джерело: Міністерство оборони України

В Україні розробляють проєкт закону щодо створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції, частиною якої стане військова поліція. До роботи залучені народні депутати спільно зі співробітниками Головного управління військової юстиції Міністерства оборони України.

Над законопроєктом працює робоча група у Комітеті Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Планується, що до системи Міноборони України входитиме військова поліція, яка має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями. Планується, що вона буде підтримувати військову дисципліну серед військовослужбовців ЗСУ, Міноборони, ДССТ.

До військової поліції перейдуть окремі повноваження, які стосуються оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування воєнних злочинів у зонах бойових дій.

Основні завдання військової поліції

  • правоохоронна діяльність із попередження, виявлення, припинення воєнних злочинів, згідно з нормами Кримінального процесуального кодексу України та військових статутів;
  • оперативно-розшукова діяльність;
  • спеціальна превенція у ЗСУ, ДССТ;
  • забезпечення правопорядку, військової дисципліни у ЗСУ, ДССТ;
  • захист прав військовослужбовців;
  • захист державного майна;
  • виконання покарань.

Автори законопроєкту мають намір досягнути сумісності військової поліції зі структурами держав-членів НАТО. На сьогодні документ перебуває на етапі погодження.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.