В Україні розробляють законопроєкт щодо створення військової поліції — Міноборони

Джерело: Міністерство оборони України

В Україні розробляють проєкт закону щодо створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції, частиною якої стане військова поліція. До роботи залучені народні депутати спільно зі співробітниками Головного управління військової юстиції Міністерства оборони України.

Над законопроєктом працює робоча група у Комітеті Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Планується, що до системи Міноборони України входитиме військова поліція, яка має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями. Планується, що вона буде підтримувати військову дисципліну серед військовослужбовців ЗСУ, Міноборони, ДССТ.

До військової поліції перейдуть окремі повноваження, які стосуються оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування воєнних злочинів у зонах бойових дій.

Основні завдання військової поліції

  • правоохоронна діяльність із попередження, виявлення, припинення воєнних злочинів, згідно з нормами Кримінального процесуального кодексу України та військових статутів;
  • оперативно-розшукова діяльність;
  • спеціальна превенція у ЗСУ, ДССТ;
  • забезпечення правопорядку, військової дисципліни у ЗСУ, ДССТ;
  • захист прав військовослужбовців;
  • захист державного майна;
  • виконання покарань.

Автори законопроєкту мають намір досягнути сумісності військової поліції зі структурами держав-членів НАТО. На сьогодні документ перебуває на етапі погодження.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.