В Україні розробляють законопроєкт щодо створення військової поліції — Міноборони

Джерело: Міністерство оборони України

В Україні розробляють проєкт закону щодо створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції, частиною якої стане військова поліція. До роботи залучені народні депутати спільно зі співробітниками Головного управління військової юстиції Міністерства оборони України.

Над законопроєктом працює робоча група у Комітеті Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Планується, що до системи Міноборони України входитиме військова поліція, яка має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями. Планується, що вона буде підтримувати військову дисципліну серед військовослужбовців ЗСУ, Міноборони, ДССТ.

До військової поліції перейдуть окремі повноваження, які стосуються оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування воєнних злочинів у зонах бойових дій.

Основні завдання військової поліції

  • правоохоронна діяльність із попередження, виявлення, припинення воєнних злочинів, згідно з нормами Кримінального процесуального кодексу України та військових статутів;
  • оперативно-розшукова діяльність;
  • спеціальна превенція у ЗСУ, ДССТ;
  • забезпечення правопорядку, військової дисципліни у ЗСУ, ДССТ;
  • захист прав військовослужбовців;
  • захист державного майна;
  • виконання покарань.

Автори законопроєкту мають намір досягнути сумісності військової поліції зі структурами держав-членів НАТО. На сьогодні документ перебуває на етапі погодження.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.