В Україні розширили перелік осіб, на яких чекає мобілізація: кого призиватимуть до ЗСУ

Джерело: Судово-юридична газета 

У законодавстві України знайшли нові деталі стосовно мобілізації. Поки що відсутній порядок переведення з категорії військововозобов’язаних до категорії призовників, а всіх чоловіків віком понад 25 років, котрі не проходили службу чи не закінчили військову кафедру, чи отримали статус обмежено придатних, можуть мобілізувати.

Їх відправлять на повторний медичний огляд. Цікаво, що, згідно Закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, не підлягають призову на військову службу після досягнення 25-річного віку військовозобов’язані, котрі пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 10-1 Закону “Про військовий обов’язок та військову службу”. Проте документом не визначено, як саме діяти тим, хто цю підготовку чи службу не проходив.

Крім того, деяких студентів, котрі закінчують бакалаврат і хочуть оновити дані у ТЦК, направляють на ВЛК.

– Хто підлягає військовому обліку та що говорить законодавство? 

Усі громадяни, котрі свого часу отримали статус обмежено придатних і зареєстровані за місцем проживання, згідно зі статтею 4 Закону “Про військовий обов’язок та військову службу”, були взяті на військовий облік і звільнені від призову на строкову службу (п.1, стаття 37).

Згодом у 5 пунут цього закону внесли зміни, вилучивши наступне твердження: “… обмежено придатний у воєнний час, підлягає взяттю на військовий облік військовозобов’язаних” згідно з Законом про скасування статусу обмежено придатних (Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» від 21.03.2024).

У прикінцевих та перехідних положеннях документу про скасування статусу обмежено придатних вищезазначені громадяни підлягають повторному медичному огляду з метою визнання придатності до військової служби. 

Враховуючи зміни, внесені до переліку хвороб для визначення ступеню придатності, більшість таких чоловіків буде визнано придатними до військової служби.

Попри плани Кабміну, озвучені 7 червня, які передбачали, що чоловіків до 25-річного віку не стосуватимуться направлення на ВЛК, але мова йшла лише про тих, які пройшли базову загальновійськову підготовку відповідно до статті 10-1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” чи базову військову службу.

Також вони просять заборонити мобілізувати без їхньої згоди вищевказаних громадян на той час, поки розробляється порядок переведення їх на облік призовників.

 

Президент України Володимир Зеленський зустрівся із заступником голови Меджлісу Наріманом Джелялом, якого напередодні звільнили з російського полону.

Студентка Українського Католицького Університету Юлія Лисак отримала стипендію Фонду Порошенка імені Героя України Тараса “Хамера” Бобанича. Річну стипендію ініціювали батьки Тараса Бобанича та керівництво УКУ, а Фонд Порошенка підтримав цю ідею.

В різні періоди російсько-української війни в медійному просторі з’являються теми, які звертають увагу на проблеми…

Міністерство оборони Білорусі заявляє, що Україна стягує війська до кордону, мінує території та будує загородження. Кажуть ситуація “непроста”, але “провокацій” поки що немає.

Заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський розповів, що російські окупанти продовжують викрадати тварин з”Асканії-Нової” і вивозити їх до Росії та окупованого Криму.