В Україні створили Промислово-оборонний комітет, який очолить прем’єр-міністр

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

Сьогодні, 9 лютого, Кабінет міністрів утворив Промислово-оборонний комітет України. Очолить комітет прем’єр-міністр.

За словами Дениса Шмигаля, у такий спосіб уряд прагне налагодити системну роботу в питанні посилення українського оборонно-промислового комплексу.

“Ми також хочемо долучити до роботи комітету виробників зброї, незалежних експертів та фахівців. Наше завдання – вивести український ОПК на новий рівень, сформувати унікальну систему підтримки виробників, дати більше стимулів, збільшити рівень взаємодії з міжнародними компаніями в цій галузі”, – наголосив прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль додав, що уряд також запропонує долучатися до цієї роботи місцевим органам влади: “Для нас важливо більше залучати владу на місцях до підтримки оборони нашої країни”.

До складу Промислово-оборонного комітету увійдуть міністр з питань стратегічних галузей промисловості, міністр оборони, перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр фінансів, міністр внутрішніх справ та голова Служби безпеки України.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.