В Україні утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань – Міндовкілля
Джерело: Міндовкілля
Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький повідомив, що в Україні вже утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань і саме тому необхідно планувати де і як ефективно їх використовувати.
Заступник міністра нагадав, що для того, аби вирішити проблему з відходами руйнувань ще 27 вересня 2022 року уряд схвалив порядок їх утилізації.
Наразі міністерство постійно комунікує з міжнародними партнерами щодо надання Україні допомоги – для придбання пересувних дробарок будівельних відходів, устаткування для їх розбирання та сортування, обладнання, яке забезпечуватиме переробку відходів для їх повторного використання у будівництві тощо.
За його словами, одним з прикладів такої співпраці, є домовленості з Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA), яке допомагатиме Україні в проєктах переробки відходів руйнації.
Міндовкілля та Офіс JICA в Україні разом зможуть швидко рухати спільні проєкти, як того вимагає воєнний час. І звичайно залучатимуть Харківщину до спільної роботи. Адже станом на початок березня на території регіону вже налічувалося близько 50 тис. тонн відходів від руйнувань. Щоденні обстріли лише збільшують ці обсяги.
Важливим є і вирішення довоєнних проблем області з управління твердими побутовими відходами, які продовжують накопичуватися.
Як розповіла директорка Департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля Євгенія Попович, наразі в межах реформи опрацьовується питання щодо розміщення на території області 8 нових заводів.
На двох з них, основних, планується здійснювати весь комплекс робіт з відходами: від сортування до їх переробки та виробництва RDF-палива, “енергетичної утилізації” відходів з виробництвом електричної енергії та тепла.
Загалом нові потужності забезпечать 100% перероблення побутових відходів, що утворюються в регіоні.
Нагадаємо, у продовження діалогу, розпочатого декілька тижнів тому у Токіо, міністр Руслан Стрілець провів зустріч з головою українського Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва JICA – Japan International Cooperation Agency Мацунага Хідекі.
У лютому на полях конференції з економічного розвитку та відбудови між Україною та JICA підписано меморандум про співробітництво по статті 6 Паризької угоди. Наразі обговорено покроковий план заходів щодо його практичної реалізації.
- За два роки повномасштабної війни Росія завдала шкоди українському довкіллю майже на 63 мільярди доларів США.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару РФ по нафтобазі на Харківщині вже становлять понад 30 мільйонів гривень.
- Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив, що збитки довкіллю Причорноморського регіону становлять майже 305 млрд гривень.
- Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що українські прокурори вперше повідомили про підозру у скоєнні злочину екоциду, разом зі злочином агресії та воєнними злочинами, російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим.
Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повної перевірки виявило ознаки декларування недостовірних відомостей на понад 3,4 млн грн у декларації голови Харківської обласної ради за 2022 рік.
У НЕК “Укренерго” поінформували, що в усіх регіонах України у середу, 20 листопада застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Так, з 6:00 до 22:00 буде діяти одна черга відключень. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.
У Конгресі США вимагають оголосити Байдену імпічмент за дозвіл завдавати ударів по території Росії далекобійними ракетами.
В Польщі офіційно працює 780 тисяч українців. З них понад 400 тисяч — чоловіки.
Президент Володимир Зеленський 19 листопада підписав законопроєкт №11407, який дозволяє військовим самостійно вирішити, хто отримає виплати, якщо вони зникнуть безвісти чи потраплять у полон.