В Україні вдалося відновити понад 760 об’єктів медзакладів, пошкоджених росіянами

Джерело: МОЗ України.

За понад 17 місяців повномасштабної війни у різних регіонах України відновлено повністю або частково 765 об’єктів медичних закладів.

Зокрема, 353 об’єкти відновлено повністю та ще 412 – частково. Найбільше – у Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.

За понад рік повномасштабної війни російські окупанти пошкодили 1 406 об’єктів медзакладів та ще 186 об’єктів зруйнували повністю. Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Донеччини, Миколаївщини, Київщини та Чернігівщини.

“Майже півтора року повномасштабної війни російська армія продовжує щоденно руйнувати та обстрілювати мирні міста та цивільну інфраструктуру, в тому числі й медичну. Ворог прицільно та системно руйнує лікарні, пологові, поліклініки, амбулаторії тощо. Попри це, в Україні продовжують справлятися з наднавантаженням та працювати над відновленням українських медичних закладів, аби потрібна медична допомога була доступна кожному”, – зазначили у відомстві.

Європейський Союз ухвалив 16-й пакет санкцій проти Російської Федерації на третю річницю повномасштабної війни.

Триває 1097-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 868 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України.

До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.

У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій.