В Україні впроваджують стандарти ЄС та НАТО для митного декларування військової техніки ЗСУ

Джерело: Міністерство фінансів України

Кабінет міністрів України прийняв постанову “Деякі питання застосування документа для декларування військової техніки та інших товарів (Форми 302 України)” щодо впровадження стандартів ЄС та НАТО під час митного декларування військової техніки Збройних сил України.

Проєкт рішення уряду було розроблено Мінфіном спільно з Держмитслужбою та Міноборони на виконання нещодавно прийнятих Верховною Радою змін до Митного кодексу щодо впровадження спрощених процедур декларування та митного оформлення військової техніки та інших товарів ЗСУ, а також Збройних сил інших держав, які переміщуються через державний кордон, аналогічних існуючим в країнах ЄС та НАТО.

Такі процедури застосовуватимуться під час тимчасового вивезення, тимчасового ввезення, реімпорту, реекспорту, а також транзиту територією України військової техніки та іншого майна.

Прийнятою постановою затверджено “Форму 302” України, що замінює митну декларацію, і на підставі якої ЗСУ зможуть переміщувати військову техніку та інші товари у спрощеному порядку. Також постановою затверджено положення про “Форму 302” України, порядок її заповнення та порядок виконання митних формальностей з її використанням.

Окремий розділ цієї постанови присвячено порядку виконання митних формальностей під час переміщення через державний кордон військової техніки та інших товарів із використанням “Форми 302” ЄС, “Форми 302” НАТО та “Форми 302” інших держав.

У відомстві наголосили, що до набуття повноправного членства України в Європейському Союзі або Організації Північноатлантичного договору “Форма 302” України буде застосовуватись після заключення міжнародних договорів між Україною та відповідними державами про можливість її використання в таких державах.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.