В Україні виготовляють бомби, надруковані на 3D-принтері, щоб покращити їх ефективність на полі бою, – The Economist

Джерело: The Economist 

Згідно з новим звітом, Україна друкує бомби на 3D-принтері, шукаючи альтернативні способи постачати достатньо зброї для боротьби з російськими військовими.

Група українців, які виробляють бомби, надруковані методом 3D-друку, виготовили понад 30 000 бомб за останні чотири місяці, а лідер групи каже, що виробництво збільшується.

Інша група людей виготовляє гільзи для 800-грамових протипіхотних бомб та заявила, що виготовляє близько 1000 бомб на тиждень.

Надруковані на 3D-принтері гільзи, які вони виготовляють, потім відправляють для наповнення вибухівкою C4.

Льоша, збройовий аматор із Києва, сказав, що бомби під назвою “Зайчик” можуть різати дерев’яні дошки “як масло”. Він також описав їх як більш ефективні, ніж традиційні менші гранати, які, за його словами, не мають “вбивчої сили”. 

Інша волонтерська група, з якою спілкувалося видання, “Дикі бджоли”, складається з польських волонтерів, які виготовляють невибухові частини для бомби висотою 27 сантиметрів на 3D-принтері.

Повідомляється, що в Україні також використовуються більші бомби, надруковані на 3D-принтері. Військовослужбовець у східній Донецькій області сказав виданню, що, на його думку, українські військові скидають близько 200 різних моделей і розмірів бомб.

Повідомляється, що Україна використовувала іншу саморобну зброю, як-от переобладнані пікапи, які використовувалися як протитанкові пускові установки, намагаючись компенсувати брак боєприпасів і зброї.

Але видання повідомляє, що запаси вибухівки в Україні залишаються високими, що дозволяє використовувати інновації на полі бою, такі як надруковані на 3D-принтери боєприпаси.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.