В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів

Джерело: Міненерго

В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів – “Енергоатом” та Holtec International підписали відповідну угоду.

Угода передбачає створення в Україні потужностей для виробництва та виготовлення ядерних систем, конструкцій і компонентів для малих модульних реакторів, систем зберігання та транспортування відпрацьованого ядерного палива, а також охоплює інші потреби застосування атомної енергії в Україні та інших країнах регіону.

“Дуже важливо, що саме у такий буремний час ми підписуємо цей документ, демонструючи ворогу свою стійкість та рішучість поглиблювати українсько-американське партнерство і розвивати майбутнє української енергетики за провідними технологіями. Це важливий внесок у розвиток атомної галузі та економіки країни”, – наголосив міністр енергетики Герман Галущенко.

Очільник НАЕК “Енергоатом” Петро Котін подякував Holtec за успішну багаторічну співпрацю.

“Ця угода важлива не лише для “Енергоатому”, а й для всієї енергетичної галузі України та  вітчизняної економіки. Це перший крок до посилення співпраці упродовж багатьох років. Створення в країні виробничих потужностей для атомної енергетики сприятиме не тільки зміцненню енергетичної безпеки країни, але й дозволить Україні стати світовим лідером у низці напрямів розвитку атомної енергетики”, –  зазначив він.

Кріс Сінгх, своєю чергою, закликав Конгрес США допомогти дружньому українському народу:

“Підписанню цієї угоди передував руйнівний удар Росії минулого четверга по електростанції, яка постачає електроенергію Київській області. Українська оборона, ослаблена бездіяльністю Конгресу щодо законопроєкту про фінансову допомогу постраждалій країні, не змогла зупинити більше третини безпілотників і ракет, які зруйнували електростанцію. Відновлення енергетичної інфраструктури країни має розпочатися зараз, щоб зупинити намагання Путіна повністю знищити енергетичні потужності України”, – переконаний президент та генеральний директор Holtec International.

Нагадаємо, що співпраця Holtec International та “Енергоатому” має вагомий практичний результат – в Україні побудовано та введене в експлуатацію Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), що дає можливість заощаджувати близько 200 млн дол. США щороку. Також це дозволило цілком відмовитись від вивезення відпрацьованого ядерного палива до Росії.

Окрім цього, у листопаді 2023 року під час візиту Германа Галущенка до Вашингтона НАЕК “Енергоатом” та компанія Holtec International домовилися про будівництво в Україні заводу з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП, які наразі виготовляються у США.

Також “Енергоатом” та Holtec International підписали угоду про співпрацю у розгортанні малих модульних реакторів Holtec в Україні.

Начальник управління нацбезпеки адміністрації президента Південної Кореї Чан Хо Чжин заявив, що країна може скасувати обмеження щодо військової допомоги Україні. Це трапиться, якщо Росія надасть Північній Кореї високоточну зброю.

На одному з енергетичних об’єктів Києва виявили тіло чоловіка. Загиблим є працівник підприємства.

Власник будинку на півночі Лондона Чарльз Рівз після повернення з роботи за кордоном виявив, що його родинний дім перетворили на ферму з вирощування канабісу. 10 тонн ґрунту висипали прямо всередині будівлі.

Кілька десятків однакових графіті у виглядів літаків-винищувачів із трунами та написом “Mirage для України” зафіксувала поліція у трьох округах Парижа.

У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.