В Україні вже створено понад 1800 «Класів безпеки»

Джерело: ДСНС

У межах спільного проєкту Державної служби з надзвичайних ситуацій, МВС та Міносвіти в Україні вже створено 1 893 “Класи безпеки”, де діти отримують відповідні безпекові знання та навички.

За словами директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Олександра Чекригіна,  більшість цих навчальних аудиторій відповідають рекомендаціям, затвердженим Міносвіти, оснащені відповідним обладнанням, ігровими зонами та дозволяють якісно доносити поколінню, що підростає, знання про ризики та небезпеки в усіх сферах життєдіяльності.

Мовиться зокрема про пожежну безпеку, дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій, безпечний відпочинок на воді та в екосистемах, надання першої домедичної допомоги тощо.

“Наша головна ціль була не зробити “Класи безпеки” заради “Класів безпеки”. Він має відрізнятися від колишніх радянських класів безпеки життєдіяльності, де були лише листівки та плакати. Ми ставили за мету, щоб дітям було цікаво туди повертатися. Щоб у дітей було бажання привести в той клас своїх друзів”, – сказав представник ДСНС.

Крім того, в межах проєкту за підтримки Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine створено також 15 мобільних пересувних класів безпеки, які функціонують у прифронтових зонах та на деокупованих територіях.

Зображення: ДСНС

За словами Олександра Чекригіна, з початку поточного року у класах безпеки проведено більш ніж 5 тисяч занять, якими охоплено понад 100 тисяч дітей.

“Ми ставимо собі за мету, щоб такі класи було створено у кожній школі, і щоб на основі них у навчальних закладах створювалися дружини юних пожежників, і у такий спосіб у суспільстві зростала культура безпеки”, – резюмував представник ДСНС.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.