В Україні вже створено понад 1800 «Класів безпеки»
Джерело: ДСНС
У межах спільного проєкту Державної служби з надзвичайних ситуацій, МВС та Міносвіти в Україні вже створено 1 893 “Класи безпеки”, де діти отримують відповідні безпекові знання та навички.
За словами директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Олександра Чекригіна, більшість цих навчальних аудиторій відповідають рекомендаціям, затвердженим Міносвіти, оснащені відповідним обладнанням, ігровими зонами та дозволяють якісно доносити поколінню, що підростає, знання про ризики та небезпеки в усіх сферах життєдіяльності.
Мовиться зокрема про пожежну безпеку, дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій, безпечний відпочинок на воді та в екосистемах, надання першої домедичної допомоги тощо.
“Наша головна ціль була не зробити “Класи безпеки” заради “Класів безпеки”. Він має відрізнятися від колишніх радянських класів безпеки життєдіяльності, де були лише листівки та плакати. Ми ставили за мету, щоб дітям було цікаво туди повертатися. Щоб у дітей було бажання привести в той клас своїх друзів”, – сказав представник ДСНС.
Крім того, в межах проєкту за підтримки Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine створено також 15 мобільних пересувних класів безпеки, які функціонують у прифронтових зонах та на деокупованих територіях.
За словами Олександра Чекригіна, з початку поточного року у класах безпеки проведено більш ніж 5 тисяч занять, якими охоплено понад 100 тисяч дітей.
“Ми ставимо собі за мету, щоб такі класи було створено у кожній школі, і щоб на основі них у навчальних закладах створювалися дружини юних пожежників, і у такий спосіб у суспільстві зростала культура безпеки”, – резюмував представник ДСНС.
- Станом на жовтень 70% навчальних закладів України забезпечено укриттями.
- Директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Віктор Вітовецький повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну фонд захисних споруд цивільного захисту збільшився більш ніж утричі, що дозволяє забезпечити захист майже половини населення країни.
- В умовах повномасштабної війни в Україні укриття в закладах освіти та охорони здоров’я можна будувати без окремого відведення землі.
93-річний американець та ветеран армії США Вітаутас Пачкаускас підтримує Україну і з початку війни вже 130 разів виходив на проукраїнські акції.
Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко привіз в Миколаїв партію обладнання для моніторингового центру “Ай-Петрі СВ”, однак “за вказівкою згори” його не впустили на обʼєкт.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.