В Україні з 1 грудня запрацює цифровий механізм для ввезення гуманітарної допомоги
Джерело: Урядовий портал
З першого грудня запрацює новий цифровий механізм для ввезення гуманітарної допомоги в Україну.
Відтак, отримувачі зможуть подавати декларацію онлайн з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.
Водночас триватиме перехідний період з можливістю подання паперової декларації до 1 квітня наступного року. Форма та зміст декларації залишаються однаковими в обох механізмах.
Електронна система дозволить створити прозорий облік гуманітарної допомоги, полегшити процедуру її ввезення та розподілу, а також унеможливить зловживання під час завезення та використання гуманітарки.
Зокрема, скасовуються гарантійні листи від військових, а також запити на постачання та всі інші довідки. Також спрощується звітування – тепер звіт можна формувати в цифровій системі на основі декларацій, а більшість даних підтягнеться автоматично.
Як завозити гуманітарку з 1 грудня?
Новий цифровий спосіб:
- Зареєструватись або увійти до “Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги”;
- Заповнити декларацію з переліком товарів;
- Система надасть унікальний код, який треба повідомити під час митного оформлення;
- Розподілити допомогу;
- Прозвітувати про цільове використання онлайн.
Паперовий спосіб:
- Заповнити паперову декларацію за правилами, які діють з 1 березня 2022 року;
- Використання цього способу можливе до 1 квітня 2024 року.
- Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна нагадала, що з 1 грудня 2023 року будуть діяти нові правила ввезення гуманітарної допомоги в Україну.
- Кабінет міністрів України прийняв постанову “Деякі питання застосування документа для декларування військової техніки та інших товарів (Форми 302 України)” щодо впровадження стандартів ЄС та НАТО під час митного декларування військової техніки Збройних сил України.
Джерело: Reuters Росія випустила понад 200 ракет і безпілотників по українській енергетиці після тривалої паузи….
Американські офіційні особи попередили, що Росія може посилити диверсійні кампанії проти оборонних компаній, зокрема американських, з метою підриву підтримки України в країнах НАТО.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.