В Україні з 1 грудня запрацює цифровий механізм для ввезення гуманітарної допомоги
Джерело: Урядовий портал
З першого грудня запрацює новий цифровий механізм для ввезення гуманітарної допомоги в Україну.
Відтак, отримувачі зможуть подавати декларацію онлайн з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.
Водночас триватиме перехідний період з можливістю подання паперової декларації до 1 квітня наступного року. Форма та зміст декларації залишаються однаковими в обох механізмах.
Електронна система дозволить створити прозорий облік гуманітарної допомоги, полегшити процедуру її ввезення та розподілу, а також унеможливить зловживання під час завезення та використання гуманітарки.
Зокрема, скасовуються гарантійні листи від військових, а також запити на постачання та всі інші довідки. Також спрощується звітування – тепер звіт можна формувати в цифровій системі на основі декларацій, а більшість даних підтягнеться автоматично.
Як завозити гуманітарку з 1 грудня?
Новий цифровий спосіб:
- Зареєструватись або увійти до “Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги”;
- Заповнити декларацію з переліком товарів;
- Система надасть унікальний код, який треба повідомити під час митного оформлення;
- Розподілити допомогу;
- Прозвітувати про цільове використання онлайн.
Паперовий спосіб:
- Заповнити паперову декларацію за правилами, які діють з 1 березня 2022 року;
- Використання цього способу можливе до 1 квітня 2024 року.
- Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна нагадала, що з 1 грудня 2023 року будуть діяти нові правила ввезення гуманітарної допомоги в Україну.
- Кабінет міністрів України прийняв постанову “Деякі питання застосування документа для декларування військової техніки та інших товарів (Форми 302 України)” щодо впровадження стандартів ЄС та НАТО під час митного декларування військової техніки Збройних сил України.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.