В Україні з 1 грудня запрацює цифровий механізм для ввезення гуманітарної допомоги

Джерело: Урядовий портал

З першого грудня запрацює новий цифровий механізм для ввезення гуманітарної допомоги в Україну.

Відтак, отримувачі зможуть подавати декларацію онлайн з використанням Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги.

Водночас триватиме перехідний період з можливістю подання паперової декларації до 1 квітня наступного року. Форма та зміст декларації залишаються однаковими в обох механізмах.

Електронна система дозволить створити прозорий облік гуманітарної допомоги, полегшити процедуру її ввезення та розподілу, а також унеможливить зловживання під час завезення та використання гуманітарки.

Зокрема, скасовуються гарантійні листи від військових, а також запити на постачання та всі інші довідки. Також спрощується звітування – тепер звіт можна формувати в цифровій системі на основі декларацій, а більшість даних підтягнеться автоматично.

Як завозити гуманітарку з 1 грудня?

Новий цифровий спосіб:

  • Зареєструватись або увійти до “Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги”;
  • Заповнити декларацію з переліком товарів;
  • Система надасть унікальний код, який треба повідомити під час митного оформлення;
  • Розподілити допомогу;
  • Прозвітувати про цільове використання онлайн.

Паперовий спосіб: 

  • Заповнити паперову декларацію за правилами, які діють з 1 березня 2022 року;
  • Використання цього способу можливе до 1 квітня 2024 року.

 

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Сполучені Штати прагнуть вирішити питання завершення війни між Росією та Україною дипломатичним шляхом, перш ніж запроваджувати санкції.

Триває 1160-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 949 тисяч осіб.

Президент США Дональд Трамп вважає, що президент України Володимир Зеленський готовий укласти мирну угоду з Росією, яка включатиме відмову від Криму.

Центральна військова комісія Трудової партії Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії.

За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.