В Україні за останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок скоротився на 7,4%

Джерело: Міністерство економіки України.

За даними Міністерства економіки України, за останні 7 років розрив між зарплатами чоловіків і жінок скоротився на 7,4%.

В Україні, згідно з даними Держстату, у 2021 році жінки заробляли в середньому на 18,6% менше, ніж чоловіки. Цей показник суттєво скоротився за останні 7 років – ще у 2015 році він складав 26%.

Очільниця Мінекономіки зазначила, що рівність оплати праці та однаковий доступ до керівних посад жінок та чоловіків – один із інструментів, який допоможе Україні відновити кадровий потенціал після перемоги.

Відтак, Мінекономіки вже розробило Національну стратегію щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року, яку найближчим часом має прийняти уряд.

“Прийняття і реалізація Національної стратегії щодо подолання гендерного розриву в оплаті праці до 2030 року допоможе уряду вдосконалити законодавство про рівну оплату праці, осучаснити трудове законодавство і прийняти закон “Про працю”, – зазначила міністерка економіки.

Вона також додала, що, зокрема, з’явиться принцип рівної оплати праці за аналогічну роботу або працю рівної цінності, незалежно від гендеру. Якщо роботодавець їх порушуватиме, працівник зможе захистити свої права у суді.

Серед завдань стратегії – також подолання стереотипів і дискримінації за ознакою статі. Для цього уряд ініціює інформаційну кампанію для жінок “Звісно, зможеш”, яка нагадуватиме, що жінки мають право отримувати не меншу винагороду за свою працю, ніж чоловіки.

Російський Рязанський нафтопереробний завод зупинив роботу після атаки українських безпілотників наприкінці минулого тижня, повідомили два джерела в галузі.

Президент Володимир Зеленський розповів, що нині процес військової ротації потребує “удосконалення”. Разом з тим зазначив, що питання демобілізації на сьогодні не передбачено законодавством.

Архип Куїнджі – український художник родом із Маріуполя, чиї пейзажі здобули міжнародне визнання. У своїх роботах митець нерідко зображував Чорне море, Кримські гори, Дніпро та рідне місто. На початку повномасштабного вторгнення росіяни викрали його роботи, що знаходились у Маріуполі, а музей, присвячений життю й творчості митця, зруйнували.
До дня народження Архипа Куїнджі розповідаємо, як маловідомий самоук з України, попри труднощі та невдачі, став всесвітньо визнаним художником.

Лівобережжя Херсонщини залишається однією з найбільш укріплених зон противника – саме тут російські війська закріпилися…

ХАМАС заявив, що восьмеро ізраїльських заручників, які залишалися в полоні, загинули. Ізраїль поки не приймає цю інформацію як остаточне підтвердження. Про це повідомила ізраїльська влада, посилаючись на інформацію, надану терористичною організацією ХАМАС.