В Україні задокументували понад 123 тисячі воєнних злочинів РФ з початку війни

Джерело: Офіс Генерального прокурора

З початку широкомасштабного нападу РФ на Україну Офіс Генерального прокурора зареєстрував 123 589 воєнних злочинів РФ та 16 061 злочин проти національної безпеки.

Згідно з даними ювенальних прокурорів, внаслідок нападу РФ постраждали 1715 дітей, з них 520 — загинули, 1195 дітей дістали поранення різного ступеня тяжкості.

Джерело: Офіс Генпрокурора

Водночас цифри можуть бути не остаточні, оскільки триває робота зі встановлення злочинів у місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.

Понад 1715 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ. Станом на ранок 18 січня 2024 року, за офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 520 дітей загинули та понад 1195 отримали поранення різного ступеня тяжкості, — зазначили у повідомленні.

Зауважується, що найбільше постраждало дітей в областях: Донецькій – 504, Харківській – 315, Херсонській – 145, Київській – 130, Дніпропетровській – 111, Запорізькій – 100, Миколаївській – 101, Чернігівській – 72, Луганській – 67.

Окрім того, протягом доби 17 січня внаслідок ворожого обстрілу с. Малий Бурлук Куп’янського району Харківської області поранено хлопчика 10 років та дівчинку 13 років.

Зауважимо, під час першої зустрічі Міжнародної коаліції за повернення українських дітей генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що зараз в Україні розслідується 3 440 воєнних злочинів проти дітей.

Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні заявила 20 жовтня 2023 року, що знайшла додаткові докази того, що російські війська вчиняли “невибіркові напади” та воєнні злочини в Україні, включаючи зґвалтування та депортацію дітей до Росії.

Раніше США висунули звинувачення чотирьом російським солдатам у воєнних злочинах проти американця, скоєних під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну, котрі Міністерство юстиції назвало першими в історії звинуваченнями згідно зі статутом США про воєнні злочини.

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.

5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці. 

Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.

У війні проти російських окупантів загинув 30-річний військовий і поет Максим Ємець. Він приєднався до Збройних Сил України ще в 19 років.

Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.