В Україні запланований рекордний обсяг імпорту електроенергії через дефіцит
Джерело: Укренерго” в Telegram
Україна стикається зі значним дефіцитом електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Сьогодні заплановано рекордний обсяг імпорту електроенергії з 5 країн Європи.
Згідно з повідомленням, станом на 9:10 ранку споживання електроенергії зросло на 6,7% у порівнянні з попереднім робочим днем, п’ятницею, 10 травня.
Причиною цього є масштабні пошкодження українських електростанцій, які не можуть виробляти достатню кількість електроенергії через зазначені проблеми.
У зв’язку з цим планується обмеження споживання електроенергії для промисловості з 17:00 до 24:00 годин.
Українські енергетики також прогнозують рекордний обсяг імпорту електроенергії з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови.
Громадян закликають споживати електроенергію заощадливо, особливо в період з 17:00 до 24:00 годин.
Зранку 13 травня знеструмлено 412 населених пунктів, включаючи ті, що зазнали впливу бойових дій в Донецькій, Харківській та Херсонській областях, а також через технічні причини в Сумській області.
- В “Укренерго” закликали українців ощадливо споживати у вечірні години електроенергію, щоб уникнути вимкнень світла.
- Після чергової потужної атаки РФ на енергооб’єкти України в “Укренерго” повідомили про суттєвий дефіцит електроенергії.
- Уночі 8 травня війська РФ атакували три теплоелектростанції компанії ДТЕК.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.