В Україні запланований рекордний обсяг імпорту електроенергії через дефіцит

Джерело: Укренерго” в Telegram

Україна стикається зі значним дефіцитом електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Сьогодні заплановано рекордний обсяг імпорту електроенергії з 5 країн Європи.

Згідно з повідомленням, станом на 9:10 ранку споживання електроенергії зросло на 6,7% у порівнянні з попереднім робочим днем, п’ятницею, 10 травня.

Причиною цього є масштабні пошкодження українських електростанцій, які не можуть виробляти достатню кількість електроенергії через зазначені проблеми.

У зв’язку з цим планується обмеження споживання електроенергії для промисловості з 17:00 до 24:00 годин.

Українські енергетики також прогнозують рекордний обсяг імпорту електроенергії з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови.

Громадян закликають споживати електроенергію заощадливо, особливо в період з 17:00 до 24:00 годин.

Зранку 13 травня знеструмлено 412 населених пунктів, включаючи ті, що зазнали впливу бойових дій в Донецькій, Харківській та Херсонській областях, а також через технічні причини в Сумській області.

Очікується, що 25 червня США оголосить про надсилання Україні додаткової партії критично важливих боєприпасів на суму у 150 мільйонів доларів, повідомили американські посадові особи.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 24 червня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень. Найгарячіша ситуація протягом дня залишалася на Покровському напрямку.

Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.

24 червня Франція, Німеччина та Польща оголосили про спільні плани щодо закупівлі високоточної зброї великої дальності, з метою заповнити прогалину в європейських арсеналах.

Верховний представник ЄС Жозеп Боррель повідомив 24 червня, що європейська сторона є “дуже близькою” до завершення роботи над текстом безпекової угоди з Україною, тож цей документ може бути підписаний цього місяця, ймовірно, під час Європейської ради, що відбудеться у Брюсселі 27-28 червня.