В Україні запрацює система електронної нотифікації інформації про косметичну продукцію
Джерело: МОЗ України
В Україні запрацює електронна система надання інформації про косметичну продукцію.
Ринок косметичних засобів в Україні динамічно зростає, що відповідає світовим тенденціям та зумовлює актуальність забезпечення якості та безпеки цих продуктів. Приведення законодавства України у сфері обігу косметичної продукції у відповідність із нормами законодавства ЄС створить умови для виготовлення більш безпечної та конкурентоспроможної продукції та сприятиме усуненню бар’єрів у торгівлі з країнами ЄС.
Раніше постановою Кабінету міністрів від 20 січня 2021 № 65 затверджено Технічний регламент на косметичну продукцію, розроблений на основі Регламенту Європейського парламенту.
Цей регламент набирає чинності 3 серпня 2024 р. із запровадженням перехідного періоду для операторів ринку косметичної продукції до 3 серпня 2026 року.
З метою встановлення механізму надання інформації про косметичну продукцію прийнято Порядок нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію.
Вказаним документом визначено механізм надання інформації в системі електронної нотифікації (надання) інформації про косметичну продукцію, що має засвідчувати відсутність заборонених до використання складових.
Зокрема, передбачається, що відповідальна особа до введення в обіг косметики вносить до системи в електронній формі інформацію про неї, а саме:
- категорія;
- найменування;
- країна походження;
- дані контактної особи;
- статус надання на ринку;
- графічний файл маркування;
- відсутність у складі косметичного продукту речовин, які класифікуються як канцерогенні, мутагенні або токсичні;
- засвідчення факту використання речовин, дозволених до використання;
- наявність у складі косметичного продукту наноматеріалів;
- назва рецептури тощо.
У відомстві зазначили, що систему електронної нотифікації інформації про косметичну продукцію розроблено з урахуванням найкращих європейських практик за аналогією з CPNP (Європейський Портал повідомлень про косметичні продукти).
- Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом заборонив 26 хімічних речовин, які використовуються в багатьох косметичних засобах, таких як засоби для волосся, засоби для миття тіла та лаки для нігтів, через занепокоєння щодо шкоди здоров’ю.
- Унаслідок вибуху на підприємстві з виробництва косметики в Ірані поранень зазнали 53 особи.
- Онучка засновника французької косметичної компанії L’Oreal Франсуаза Беттанкур Маєрс стала першою жінкою у світі, чиї статки сягнули понад 100 мільярдів доларів.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.