В Україні запустили платформу, завдяки якій кожен українець самостійно може зібрати дрон

Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram

В Україні запустили платформу “Житомирський дрон”, за допомогою якої українці матимуть змогу самостійно збирати власні FPV-дрони для військових.

Для цього потрібно авторизуватися через “Дія.Підпис” на платформі “Житомирський дрон”, яку запустила Житомирська міська рада. Це майданчик, який об’єднує інженерів, постачальників, логістів та донаторів, щоб БпЛА стало ще більше.

Авторизація потрібна через “Дія.Підпис”, щоб лише українці мали доступ до платформи. Також при реєстрації ви автоматично отримуєте позивний, аби приховати особисті дані.

На ній можна пройти онлайн-навчання, вибрати дрон, який хочете зібрати, і передати його на тестування.

Якщо тестування успішне, дрон поїде на фронт, а ви зможете переглянути, як безпілотник відпрацював по російських цілях.

Також можна задонатити на дрони або стати постачальником запчастин, на платформі є необхідний перелік. Тобто інженери зможуть замовляти у вас деталі для своїх дронів.

Як зазначив очільник Мінцифри, це перша платформа в Україні, яка тестує, забезпечує логістику доставлення на передову та частково компенсує вартість дрона: якщо ви мешканець Житомирської громади, то можете отримати 6 тисяч гривень компенсації за зібраний дрон.

До проєкту можуть долучатися інші громади та міста — і також частково компенсувати своїм жителям вартість зібраного дрона, для цього на головній сторінці необхідно вибрати “Стати партнером проєкту”.

“FPV-дрони уже показали свою ефективність на фронті. “Пташки” допомагають прицільно знищувати ворога та зберігати життя наших військових. Долучайтеся до ініціативи й знищуйте ворога майже своїми руками”, – наголосив Михайло Федоров.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.