В Україні завершила роботу місія МАГАТЕ з питань безпеки джерел іонізуючого випромінювання
Джерело: Держатомрегулювання.
В Україні завершила роботу місія Міжнародного агентства з атомної енергії щодо підтримки та допомоги з питань збереженості та безпеки джерел іонізуючого випромінювання.
Робота місії МАГАТЕ тривала з 25 по 31 липня 2023 року. Протягом тижня фахівці МАГАТЕ відвідали низку українських підприємств. Зокрема, вони ознайомилися із роботою ДСП “Об’єднання “Радон”, Національного інституту раку, ДП “УДВП “Ізотоп”, Національного наукового центру “Інститут метрології”.
Представники МАГАТЕ поспілкувалися з керівництвом та персоналом підприємств та мали можливість пересвідчитися, що усі згадані підприємства зазнали впливів війни: від ризиків і загроз обстрілів з боку окупантів до порушення логістичних ланцюгів.
За результатами роботи фахівці МАГАТЕ підготують детальний технічний звіт, в якому й буде визначено технічну допомогу для кожного із відвіданих підприємств.
Варто зазначити, що місія МАГАТЕ щодо підтримки та допомоги з питань збереженості та безпеки джерел іонізуючого випромінювання відбулася в Україні вперше.
“Співпрацю буде продовжено та в майбутньому представники МАГАТЕ зможуть ознайомитися з роботою інших українських підприємств”, – резюмували у Держатомрегулюванні.
- На майданчику Рівненської атомної електростанції розпочала роботу десята група експертів постійної місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) з питань ядерної безпеки та захищеності, яка працюватиме до 15 серпня поточного року.
- Представники постійної моніторингової місії на Запорізькій АЕС не мають можливості перевірити усі важливі для безпеки станції системи та обладнання.
- За словами голови Держатомрегулювання протягом останніх днів експерти МАГАТЕ фіксували вибухи у районі Запорізької АЕС, яка фактично від початку повномасштабного вторгнення окупована військами РФ.
У Національному природному парку “Голосіївський” звернулися до відвідувачів із закликом не торкатися невідомих рослин під час перебування на природних територіях.
В Одеській області чоловік з гвинтівки вистрелив у підлітків, внаслідок чого поранення зазнала 15-річна дівчина.
В Кривому Розі знову зросла кількість жертв російської ракетної атаки по місту 23 червня.
Ірак може розглянути вихід з ОПЕК, якщо не отримає суттєвого збільшення квоти на видобуток нафти, поінформували обізнані джерела.
Компанія «Київстар» та Фонд «Повернись живим» завершили сьомий спільний проєкт з підтримки армії — «Нам тут жити: Місія 077». У межах ініціативи вдалося зібрати понад 77 млн грн на засоби зв’язку, які дозволяють координувати дії, швидше ухвалювати рішення та ефективніше виконувати завдання. Ініціатива реалізована за інформаційної підтримки 1+1 Media.