В Україні заявили про розробку ракет і дронів з дальністю 1,5 тисячі км
Джерело: Олександр Камишін в інтерв’ю CNN
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що Україна нині виробляє безпілотники та ракети з дальністю польоту у 1,5 тисячі кілометрів.
Камишін зауважив, що засоби власного виробництва вже використовувалися для ударів по Росії.
Разом з тим, міністр додав, що через нестачу фінансування їх виробляють удвічі менше.
Соромно мати можливість виготовляти зброю, але не мати коштів, – каже він.
27 серпня президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна провела успішні випробування першої балістичної ракети власного виробництва. Водночас деталей глава держави не надав.
За кілька днів до цього Зеленський повідомив про успішний запуск української далекобійної ракети “Паляниця”.
Зупинити атаки на наші міста можна ударами по носіях цього озброєння – російських літаках на військових аеродромах, – написав тоді президент.
- У МОУ повідомили. що з початку 2024 року “Агенція оборонних закупівель” закупила БпЛА та безпілотних літальних комплексів уже на 30 млрд грн.
- 1 серпня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що держава проведе першу закупівлю через Prozorro українських супертехнологічних FPV-дронів, котрі використовують машинний зір для донаведення на ціль.
- Міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з віцепрезидентом Інституту миру США Вільямом Тейлором заявила, що в Україні збільшуватимуть локалізацію власного виробництва, зокрема в оборонній галузі.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.