В Україні з’явиться сучасний реабілітаційний центр для військових – Міноборони

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони України та всеукраїнський проєкт RECOVERY домовилися про співпрацю, в межах якої запланована реконструкція найбільшого реабілітаційного центру для військовослужбовців в одній з областей України.

“Сьогодні зроблено ще один крок для створення сучасної системи реабілітації військовослужбовців. Сподіваюсь, що співпраця із благодійними організаціями буде розширюватись, і якомога більше чоловіків і жінок будуть повертатись до лав Збройних сил або додому здоровими”, – заявила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

Місце розташування майбутнього проєкту не розголошується з міркувань безпеки. Заклад зможе надавати допомогу понад 100 захисникам та захисницям одночасно.

“У межах партнерства ми плануємо запуск одного з найпотужніших реабілітаційних центрів всеукраїнської мережі RECOVERY. Новий центр буде створено за світовими стандартами інклюзивності й технологічності. За кількістю ліжко-місць  не матиме аналогів”, – зазначила керівниця проєкту RECOVERY.

Своєю чергою, Міноборони закликає благодійні фонди та громадські організації приєднуватись до допомоги та співпраці у сфері реабілітації та відновлення здоров’я наших військовослужбовців.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.