В Україну прибув новий пакет військової допомоги з Литви

Джерело: пресслужба Міноборони Литви

Литва продовжує надавати військову підтримку Україні – 28 серпня в Україну прибули навантажувачі, системи боротьби з безпілотниками, складні ліжка для її армії тощо.

“У відповідь на запити України цього року Литва вже постачила боєприпаси 155 мм, бронемашини М577, бронемашини М113, системи боротьби з безпілотниками, необхідне для зимового сезону обладнання та комплекти теплого одягу, боєприпаси для протитанкового гранатомета Carl Gustaf, дистанційні детонаційні системи RISE-1, генератори, деталі в розібраному вигляді легкого штурмовика L-39ZA  “Альбатрос”, навантажувачі, причепи, розкладачки та інше допоміжне обладнання”, – зауважили у відомстві.

Зауважимо, Міністерство національної оборони Литви в п’ятницю, 9 серпня, оголосило про новий пакет військової допомоги Україні, який включатиме системи боротьби з безпілотниками, транспортно-логістичні засоби та інше озброєння.

До нового пакета допомоги увійшло:

  • 14 бронетранспортерів М113;
  • ЗРК малої дальності разом з ракетами до нього;
  • системи РЕБ;
  • засоби індивідуального придушення безпілотників;
  • всюдиходи із запчастинами;
  • вантажні причепи та навантажувачі;
  • гвинтівки, боєприпаси та димові заряди.

Загалом з початку повномасштабної війни Литва спорядила Україні військову допомогу на суму понад 647 млн євро. Тоді як загальний обсяг довгострокової допомоги вже перевищив мільярд євро.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).