В ЄС підготували вже 24 тисячі українських військовослужбовців
Джерело: DW
У центрах навчання українських військових у Німеччині та Польщі, створених у межах Місії військової допомоги Європейського Союзу України (EUMAM), вже підготували 24 тисячі армійців ЗСУ, – повідомила делегація підкомітету Європарламенту з безпеки та оборони після ознайомчої поїздки до центрів EUMAM.
Перший етап передбачає підготовку 30 тисяч українських військових, а наступний етап роботи місії залежатиме від потреб і запитів ЗСУ, – зазначив глава делегації, австрійський депутат Лукас Мандль.
Він наголосив, що кошти платників податків використовуються належно для захисту свободи та досягнення миру, для захисту цінностей та цивілізації, додавши, що саме для цього і призначений Європейський фонд миру.
Європарламентар закликав усі інститути та країни ЄС продовжувати спрямовувати необхідні кошти для підтримки навчальної місії, зокрема й сталого фінансування Європейського фонду миру.
Окрім цього, делегація закликала EUMAM працювати у партнерстві з Генштабом України, аби забезпечити підхід, “адекватний тривалості війни”.
Місія військової допомоги ЄС Україні розпочалася у листопаді 2022 року, вона розрахована на два роки індивідуального, колективного та спеціалізованого навчання військових ЗСУ на території країн Євросоюзу.
- Українські захисники продовжують проходити навчання у європейських країнах. Друга група артилеристів освоїла гаубицю AS90 у Великій Британії.
- Вже в серпні цього року коаліція з 11 країн почне навчати українських пілотів на винищувачах F-16 у тренувальному центрі в Данії. Також навчальний центр буде створено в Румунії.
- До навчального загальновійськового курсу у Координаційному тренувальному центрі в Толедо, Королівстві Іспанія, для підготовки українських воїнів додатково включено декілька елементів бойової підготовки.
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.