В ЄС розслідують, чи дотримуються Apple, Google та Meta закону про цифрові ринки
Джерело: Bloomberg
Європейський Союз розпочав широкомасштабне розслідування стосовно того, наскільки компанії Apple, Alphabet Inc. (власниця Google) та Meta дотримуються нового законодавства щодо обмеження впливу великих технологічних корпорацій. Цим компаніям загрожують значні штрафи, що можуть становити від 10% їхнього глобального доходу.
“Ми підозрюємо, що запропоновані трьома компаніями рішення не повністю відповідають DMA”, – сказала голова антимонопольного відомства ЄС Маргрете Вестагер.
Європейська Комісія повідомила, що правила App Store від Apple та Google будуть першими об’єктами розслідувань в межах Закону ЄС про цифрові ринки (DMA). Крім того, Комісія проведе аналіз того, як результати пошуку Google можуть надавати невідповідну перевагу власним сервісам компанії, а також те, як Apple може ускладнювати вибір альтернативного браузера Safari для користувачів.
Також увагу приверне новий збір за користування платформами Instagram та Facebook від Meta. Компаніям, які порушать ці правила, можуть загрожувати штрафи до 10% від їхнього глобального доходу, а у випадку повторних порушень – до 20%.
Європейська комісія також застерегла про дослідження нової структури комісій Apple для альтернатив App Store та практик ранжування Amazon.com на своєму маркетплейсі.
- Починаючи з 20 березня, крім компанії Microsoft, Amazon та Google також припинять надавати доступ до своїх хмарних сервісів для російських компаній через європейські санкції проти Росії.
- Компанія Apple веде переговори з метою дозволити штучному інтелекту Gemini від Google надавати функції ШІ на своїх iPhone. Зі слів співрозмовників агентства, обговорюється можливість ліцензування Gemini для деяких нових функцій у програмному забезпеченні iPhone цього року.
Корнелію Дудайте, представницю збірної Литви з функціональних видів спорту, дискваліфікували з чемпіонату світу, що проходить в столиці Угорщини з 13 по 15 грудня, через футболку з написом “Make Russia small again” (“Зробімо Росію маленькою знову”).
Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.
У Канаді все частішою причиною смерті стає евтаназія, однак у більшості випадків добровільно піти з життя обирають ті, у кого діагностовано невиліковні захворювання.
Внаслідок збройної агресії РФ на Харківщині минулої доби постраждали вісім людей.
14 грудня у Південній Кореї проголосували за імпічмент президенту Юн Сук Йолю.