В ЄС шукають альтернативу НАТО, якщо Трамп стане президентом США — WP

Джерело: Washington Post

Посадовці в ЄС розглядають можливість створення загальноконтинентального доповнення до НАТО в разі перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у Сполучених Штатах.

Вони висловлюють обурення тим, що його повторний президентський термін може означати кінець НАТО. Трамп на передвиборчому мітингу заявив, що “заохочуватиме” Росію атакувати країни-члени НАТО, які не витрачають достатньо на оборону.

Коли колишній і, можливо, майбутній лідер вільного світу каже, що він буде сидіти склавши руки й дивитися, як Росія атакуватиме союзників по НАТО, ми маємо переосмислити, як можуть виглядати зобов’язання США щодо Європи та України, – сказав WP один із представників європейської безпеки.

Це викликало серйозні обговорення серед європейських чиновників, які розглядають можливість створення такого доповнення до НАТО, яке працювало б узгоджено з гарантіями безпеки США, але могло б також функціонувати як альтернатива, якщо гарантії США будуть скасовані.

Проте, поки що, ці обговорення проходять зі складнощами, зокрема щодо фінансування. Франція та Німеччина не можуть домовитися про те, хто має оплачувати цей проєкт, а Східна Європа має сумніви щодо рішучості Західної Європи проти російських загроз.

Тим часом, деякі європейські чиновники зацікавлені у тому, як зафіксувати зобов’язання США перед виборами у листопаді. Багато хто в Європі вважає, що навіть за перемоги Джо Байдена ситуація може змінитися.

Усім зрозуміло: чи то Трамп, чи то Байден, країни ЄС повинні об’єднатися і посилити свою безпекову гру. Це наше домашнє завдання, – наголосила євродепутатка.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.