В ЄС викликає «серйозне занепокоєння» новий закон Польщі про вплив РФ
Джерело: Reuters
3 серпня в Єврокомісії заявили, що новий закон Польщі про російський вплив “продовжує викликати серйозні занепокоєння”.
Попри критику, що закон може слугувати інструментом переслідування політичних конкурентів напередодні виборів, які мають відбутися цієї осені, президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який набув чинності 2 серпня.
Закон, зокрема передбачає створення спеціального комітету для розслідування будь-якого неправомірного російського впливу в Польщі.
Речниця Єврокомісії Аніта Хіппер заявила, що це ризикує поставити Польщу в суперечність із законами ЄС.
Це викликає занепокоєння стосовно відповідності законодавству ЄС, коли комісія (із вивчення впливу РФ – ред.) розпочне перевірки, – пояснила вона.
Документ передбачає створення комісії, яка аналізуватиме офіційні документи, випадки передання інформації третім особам, ухвалення “шкідливих рішень” тощо у період з 2007 по 2022 рік.
28 липня польські законодавці проголосували за схвалення закону про вплив Росії, який критикували Європейський Союз і США.
- Голова британської розвідки закликає росіян шпигувати, щоб “припинити кровопролиття”.
- Молдова викличе посла Росії для пояснень щодо можливого шпигунського обладнання на даху російського посольства.
- У Польщі затримали 12 осіб, підозрюваних у співпраці з російськими спецслужбами.
Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.
Центр з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) повідомив, що результат аналізу зразків першого у США пацієнта з тяжким випадком пташиного грипу показав мутацію вірусу.
В Іраку працюють над ексгумацією останків близько 100 курдських жінок і дітей. Вважається, що їх вбили в 1980-х роках, за часів правління Саддама Хусейна.
СБУ нейтралізувала агентурну мережу російського ГРУ, яка займалась організацією масових диверсій на залізниці.
Україна встановила контакт з новою владою Сирії. МЗС сподівається, що Сирія змінить політику щодо територіальної цілісності України й після цього вийде відновити дипломатичні відносини.