В ЄС викликає «серйозне занепокоєння» новий закон Польщі про вплив РФ

Джерело: Reuters

3 серпня в Єврокомісії заявили, що новий закон Польщі про російський вплив “продовжує викликати серйозні занепокоєння”.

Попри критику, що закон може слугувати інструментом переслідування політичних конкурентів напередодні виборів, які мають відбутися цієї осені, президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який набув чинності 2 серпня.

Закон, зокрема передбачає створення спеціального комітету для розслідування будь-якого неправомірного російського впливу в Польщі.

Речниця Єврокомісії Аніта Хіппер заявила, що це ризикує поставити Польщу в суперечність із законами ЄС.

Це викликає занепокоєння стосовно відповідності законодавству ЄС, коли комісія (із вивчення впливу РФ – ред.) розпочне перевірки, – пояснила вона.

Документ передбачає створення комісії, яка аналізуватиме офіційні документи, випадки передання інформації третім особам, ухвалення “шкідливих рішень” тощо у період з 2007 по 2022 рік.

28 липня польські законодавці проголосували за схвалення закону про вплив Росії, який критикували Європейський Союз і США.

Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.

У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії. 

ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.