В ЄС висували Угорщині пропозиції не блокувати допомогу Україні, але країна відмовилася

Джерело: Financial Times

Угорщина отримала від ЄС угоду щодо відмови від допомоги Україні, але за умови неблокування рішень інших союзників. Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель розповів, що Будапешт відмовився від цього.

За його словами, угода була подібною до тієї, яку НАТО уклало з прем’єр-міністром країни Віктором Орбаном. Згідно з нею, Будапешт не братиме участі в майбутніх рішеннях Альянсу щодо України, але й не блокуватиме їх.

Але від подібної пропозиції ЄС країна відмовилася.

“Ми запропонували Угорщині: ваші гроші жодним чином не будуть спрямовані на підтримку України. Не просто на летальну [допомогу], а на будь-яку. Беріть свої гроші. Витягніть гроші зі скриньки. Я не хочу використовувати ваші гроші”, — пояснював скасовану ідею Боррель.

На його думку, позиція Угорщини “має щось спільне з міцними зв’язками, які вони мають з Росією”.

Речник уряду Угорщини відмовився від коментарів для FT.

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.