В ЄС висували Угорщині пропозиції не блокувати допомогу Україні, але країна відмовилася

Джерело: Financial Times

Угорщина отримала від ЄС угоду щодо відмови від допомоги Україні, але за умови неблокування рішень інших союзників. Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель розповів, що Будапешт відмовився від цього.

За його словами, угода була подібною до тієї, яку НАТО уклало з прем’єр-міністром країни Віктором Орбаном. Згідно з нею, Будапешт не братиме участі в майбутніх рішеннях Альянсу щодо України, але й не блокуватиме їх.

Але від подібної пропозиції ЄС країна відмовилася.

“Ми запропонували Угорщині: ваші гроші жодним чином не будуть спрямовані на підтримку України. Не просто на летальну [допомогу], а на будь-яку. Беріть свої гроші. Витягніть гроші зі скриньки. Я не хочу використовувати ваші гроші”, — пояснював скасовану ідею Боррель.

На його думку, позиція Угорщини “має щось спільне з міцними зв’язками, які вони мають з Росією”.

Речник уряду Угорщини відмовився від коментарів для FT.

23 червня на пляж Учкуївка у тимчасово окупованому Криму впали уламки ракети. Окупаційна влада заявила про чотирьох загиблих осіб, та понад 150 поранених. Спершу Росія заявила, що збила українську ракету ATACMS. Однак, згодом Москва відмовилася від цієї версії та звинуватила Київ у “навмисній атаці” на пляж.

Музичний стрімінговий сервіс Spotify видалив сторінки низки російських виконавців, проти яких запровадили санкції Сполучені Штати Америки та Євросоюз за підтримку війни РФ проти України. Серед них зокрема Григорій Лепс, Шаман, Олег Газманов, Поліна Гагаріна, Чичеріна та гурт “Любе”.

26 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив у Бундестазі, категорично відкинувши так званий “мирний план” Путіна щодо умов переговорів у російсько-українській війні.

Надвечір 27 червня російські війська обстріляли Курахове на Донеччині з “Ураганів”. Внаслідок ворожої атаки повідомляють про двох загиблих, ще двоє осіб зазнали поранень.

Служба безпеки України викрила меблеву компанію у Харкові, котра під час повномасштабної війни працювала з державними компаніями РФ. Лише протягом 2022-2023 років зловмисники поповнили бюджет РФ на 140 млн рублів. Кошти держава-агресорка отримала як податки і збори.