В ЄС зросли ціни на газ після російських ударів по сховищах в Україні

Джерело: Bloomberg

Росія обстріляла два українські підземні сховища газу, створивши нову загрозу для енергетичної інфраструктури країни та постачання газу, що призвело до підвищення цін на газ в Європі.

Європейські ф’ючерси на газ зросли на 5,5%, до 28,5 євро за мегават-годину (приблизно 320 доларів за тисячу кубометрів).

У “Нафтогазі” повідомили, що об’єкти продовжують працювати після атаки, але фахівці оцінюють наслідки обстрілу. Це вже четвертий подібний інцидент, який поки що не вплинув на оперативність сховищ.

За даними Bloomberg, ці події акцентують потенційний ризик для зберігання газу в Україні, особливо якщо запаси газу в Європі досягнуть повної місткості цього літа. Україна має більше сховищ, ніж будь-яка інша країна Європи, і активно залучає трейдерів для зберігання газу там.

Українські сховища знаходяться у західній частині країни, прикордонній з Європейським Союзом, на глибині до двох кілометрів під землею. Потужності використовують такі компанії, як Shell Plc та DXT Commodities. Останнім часом “Нафтогаз” вела переговори щодо зберігання газу цього року з такими компаніями, як RWE AG, Equinor ASA, TotalEnergies SE та Engie SA. Крім того, німецька компанія SEFE розглядає можливість зберігання газу в Україні.

Читайте також: Чого чекати після руйнування Трипільської ТЕС — «Укренерго»

За даними “Нафтогазу”, Україна запропонувала трейдерам за межами країни забронювати до 10 мільярдів кубометрів своїх сховищ природного газу цього року. Обсяг, який може бути виділений для міжнародних компаній, становить близько третини загальної потужності країни і залишається на рівні минулого року.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.