ВАКС утретє не обрав запобіжний захід голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку
Джерело: Суспільне Київ
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) утретє не обрав запобіжний захід для голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка, підозрюваного у незаконному збагаченні та недостовірному декларуванні.
Запобіжний захід для Кириленка знову не обрали через зайнятість адвоката. Той поспішав, бо мав брати участь в іншому засіданні. Суд перенесли на 28 серпня о 9:00.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру у незаконному збагаченні на 56,2 млн грн та декларуванні недостовірної інформації очільнику Антимонопольного комітету Павлу Кириленку.
З 2020 по 2023 роках Кириленко став власником 21 об’єкту нерухомості та люксового авто, записавши все на родичів своєї дружини.
Зауважується, що серед набутого майна посадовцем:
- 7 квартир у Києві та Ужгороді загальною площею майже в 700 кв.м ;
- будинок на понад 220 кв.м та дві земельні ділянки під Києвом;
- два гаражних бокси;
- 6 машиномісць;
- три нежитлових приміщення площею понад 190 кв.м;
- автомобіль ВМW Х3.
Загальна вартість активів – 61,7 млн грн. У ЦПК відзначили, що різниця між вартістю цих активів і коштами, якими володіла родина, і лягла у текст підозри.
Першими про можливе незаконне збагачення Кириленка написали Схеми. Журналіст Георгій Шабаєв встановив, що родичі чиновника не мали бізнесу і за останні чверть століття не отримували достатніх офіційних доходів, щоб все це придбати.
У САП повідомили, що приводом для розслідування САП та НАБУ стало саме оприлюднення журналістського розслідування.
Додамо, днями заступника міністра енергетики України викрили на хабарі розміром пів мільйона доларів. Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро за сприяння міністра енергетики Германа Галущенка розкрили масштабну корупційну схему, організовану високопосадовцем.
Довідка. Павло Кириленко – полковник юстиції, голова Антимонопольного комітету України з 6 вересня 2023 року. Голова Донецької ОВА (5 липня 2019 – 5 вересня 2023).
21 березня 2024 року з розслідування Радіо Свобода та проєкту “Схеми” стало відомо, що сім’я голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка володіє майном загальною ринковою вартістю 70 мільйонів гривень. Мовилося про 7 квартир, 6 паркомісць, будинок, дві земельні ділянки, комерційну нерухомість та два кросовери, якими володіють батьки дружини Кириленка. Це майно, за даними з розслідування, вони почали купувати, коли Кириленко очолив Донецьку обласну державну адміністрацію. Журналісти стверджували, що теща і тесть Кириленка не мали достатніх офіційних доходів на придбання цього майна.
Журналістам Павло Кириленко пояснив, що стартовий капітал на купівлю цього майна його родина отримала в 90-х роках, коли прабабуся його дітей вдало реалізувала акції заводу “Стирол” у нині окупованій Горлівці. Теща Кириленка в розмові з журналістами повідомила, що в 1997 році їм вдалося виручити за продаж акцій концерну 40 тисяч доларів. Документи, які підтверджують цю операцію, за словами тещі, “залишились в окупованій Горлівці”.
- Закарпатські правоохоронці вручили підозри керівникам підрядних організацій, які розікрали понад 5 000 000 гривень на ремонті автодоріг.
Китаєць виграв судовий процес проти свого колишнього роботодавця, що неодноразово вимагав від працівника брати участь в онлайн-тренінгах після робочого дня.
Уночі 26 липня (з вечора 25 липня) противник випустив по Україні 235 засобів повітряного нападу.
Центральне командування США (CENTCOM) заявило про ліквідацію одного з ватажків “Ісламської держави” в Сирії.
Представник Камбоджі в ООН заявив, що його країна прагне негайного припинення вогню з Таїландом, оскільки збройний конфлікт триває третю добу поспіль.
Під ранок 26 липня безпілотники атакували російський завод “Сигнал” у Ставрополі, де виготовляються станції активних перешкод авіаційного, наземного та морського базування.