Ватажка ХАМАС Ях’ю Сінвара ліквідували пострілом у голову

Джерело: CNN

За словами ізраїльських офіційних осіб, лідер терористичного угруповання ХАМАС Ях’я Сінвар помер від пострілу в голову. Незадовго до того ізраїльські війська запустили дрон у сильно пошкоджену будівлю, де він перебував.

Про це повідомляє CNN з посиланням на головного патологоанатома Національного центру судової медицини Ізраїлю Чена Кугеля, який проводив розтин. За словами Кугеля, попри отримані ватажком ХАМАС важкі поранення, зокрема від танкового снаряда і ракети, його смерть викликало саме кульове поранення.

62-річного Сінвара ліквідували у секторі Гази 16 жовтня. Прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що після цього “ХАМАС більше не правитиме в секторі Гази”. Проте спостерігачі малюють інше майбутнє для організації, яку ЄС, Німеччина, США та багато інших країн Заходу визнали терористичною.

Так, експерт програми Близького Сходу та Північної Африки лондонського аналітичного центру Chatham House Ніл Куїльям зазначає, що знищення Ізраїлем лідерів терористичних організацій у минулому мало що давало. Петер Лінтль, аналітик берлінського фонду “Наука і політика” (SWP) вважає, що “ХАМАС, безумовно, ослаблений, але смерть Сінвара не є смертельним ударом для бойовиків”.

Зауважимо, після того, як 17 жовтня стало відомо про вбивство лідера терористичного угруповання ХАМАС Ях’ї Сінвара, ліванське угруповання Хезболла заявило, що загострюватиме війну проти Ізраїля.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.

Станом на сьогодні більш як 50 тисяч вісімнадцятирічних українців подали заявки на участь у програмі “єКнига”.

Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.

6 січня Конгрес офіційно затвердив перемогу Дональда Трампа на президентських виборах 2024 року.

6 січня Індонезія офіційно приєдналася до БРІКС як повноправний член.