Ватикан розслідує звинувачення в сексуальному насильстві в римо-католицькій громаді в Перу

Джерело: CNN

Спеціальні посланці Папи Франциска, архієпископ Чарльз Шиклуна та монсеньйор Хорді Бертомеу, прибули до столиці Перу Ліми наприкінці липня, щоб розслідувати звинувачення у сексуальному насильстві в Sodalicio de Vida Cristiana, або Sodalitium Christianae Vitae (SCV).

Ватиканські слідчі, які розглядають звинувачення в сексуальному насильстві в римо-католицькій громаді в Перу, завершили перший етап перевірки та опублікують звіт у найближчі місяці.

“Перший етап, збір інформації, завершився минулої суботи. Зараз вони працюватимуть над документацією, яка у них є, щоб представити звіт у найближчі місяці”, – сказав речник Ватикану Маттео Бруні.

Відповідаючи на запитання минулої середи про розслідування, Папа Франциск сказав: “Ми працюємо над цим. Ми намагаємося висвітлити ситуацію”.

В SCV заявили, що його члени, яких викликали посланці Ватикану, “старанно співпрацювали” і підтвердили свою відданість співпраці з Ватиканом. Він додав, що громада надала оновлену документацію щодо процесу відшкодування жертвам.

SCV, яка має відділення по всій Латинській Америці, загрузла в скандалі після того, як з’явилися звинувачення в тому, що її засновник Луїс Фернандо Фігарі скоїв сексуальне насильство над кількома молодими новобранцями.

У 2016 році Фігарі вперше публічно спростував ці звинувачення.

“Я невинний, абсолютно невинний. Я прийшов сюди, щоб сказати правду, тому що влада не дозволила мені говорити”, – сказав Фігарі журналістам у Римі.

Він також стверджував, що кервіництво SCV заборонило йому говорити та їздити до Ліми.

Через кілька місяців, у 2017 році, прокуратура Перу припинила кримінальну справу проти нього та інших членів SCV – за сексуальне насильство, викрадення, серйозні психологічні травми та незаконне об’єднання для скоєння злочину.

Прокуратура Перу заявила, що у справі про сексуальне насильство ніхто з передбачуваних жертв не виступив, і злочин підпадає під статут давності.

Кримінальна справа щодо Фігарі та інших членів SCV за викрадення, тяжкі психологічні травми та незаконне співробітництво з метою скоєння злочину все ще триває.

У 2017 році SCV опублікувала звіт міжнародних експертів у двох частинах, у якому було встановлено, що понад десяток чоловіків і три жінки повідомили про сексуальне насильство, коли вони були молодими членами SCV.

“Жоден із звинувачених у жорстокому поводженні з неповнолітніми не залишається членом Sodalitium, за винятком Луїса Фернандо Фігарі, який за рішенням Святого Престолу був відокремлений від життя громади”, – сказав тодішній генеральний настоятель SCV на початку звіту.

SCV повідомив, що у 2017 році Фігарі видалили зі спільноти, заборонили контактувати із її членами, а влада Ватикану заборонила йому повертатися до Перу.

“Виконуючи наказ Святого Престолу, Фігарі будуть надані адекватні умови для стриманого життя, усамітнення та молитви через скоєні серйозні вчинки”, – додали тоді .

Католицькі лідери Перу привітали розслідування Ватикану.

“Я вважаю чудовим, що це питання було детально досліджено, що до людей прислухалися, і я впевнений, що звіт буде справедливим і об’єктивним на благо всіх”, – сказав архієпископ Перу Мігель Кабрехос.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.