Вчені назвали дев’ять продуктів, які покращують роботу мозку

Джерело: The Telegraph

Результати нового дослідження, опублікованого в журналі Nature Mental Health, засвідчили, що збалансоване харчування покращує роботу мозку.

За словами доктора Вей Чена, одного з авторів дослідження, люди, які дотримуються збалансованого харчування, володіють кращою здатністю вирішувати проблеми та кращою пам’яттю.

Вчені радять додати у свій раціон дев’ять продуктів, вживання яких позитивно впливає на здоров’я мозку.

Лосось

Як розповіли дослідники, жирна риба, така як лосось, багата омега-3 жирними кислотами, які організм людини не здатен виробляти самостійно. Вони важливі для серця та імунітету, а також для здоров’я мозку.

Дослідження, проведене Міжнародним товариством досліджень харчової психіатрії, свідчить, що добавки омега-3, що містять EPA та DHA (два типи омега-3), знижують симптоми депресії, а також можуть допомогти їй запобігти. Також омега-3 містяться в оселедці, сардинах, скумбрії, анчоусах, насіннях чіа та волоських горіхах.

Горіхи та насіння

Горіхи та насіння – це джерело живлення, наповнене поліфенолами та поживними речовинами, які впливають на здоров’я мозку. За словами вчених, ообливо корисні волоські горіхи.

Дослідження 2020 року, опубліковане в журналі Nutrients, свідчить, що вживання волоських горіхів покращує пам’ять та роботу мозку.

Тоді як всі види горіхів та насіння пов’язують із уповільненням зниження когнітивних функцій. Результати дослідження засвідчили, що люди з ризиком погіршення когнітивних функцій, наприклад із ризиком розвитку хвороби Альцгеймера, мали кращі результати, якщо вони споживали більше горіхів, зокрема волоських.

Кейл

Усі зелені листові овочі, такі як броколі, капуста, спаржа, наповнені поживними речовинами та клітковиною, які пов’язані з уповільненням зниження когнітивних функцій.

Дослідження, проведене в Університеті Іллінойсу за участю дорослих середнього віку, засвідчило, що люди з вищим рівнем лютеїну, поживної речовини, що міститься в листовій капусті та шпинаті, мають швидшу реакцію мозку, ніж їхні однолітки.

Окрім того, дослідження 2022 року, проведене в Ізраїлі, засвідчило, що ті, хто дотримувався дієти, багатої листовою зеленню, зеленим чаєм (і, знову ж таки, волоськими горіхами), продемонстрували найповільніші темпи старіння.

Кава

Дослідження, проведене UK Biobank у січні 2024 року, показало, що дві-три чашки кави чи чаю на день знижують ризик деменції на 28 відсотків.

“Кофеїн сповнений антиоксидантів, які захищають нейрони нашого мозку від щоденного зношування. Однак два-три вершкових лате, що містять цукор, швидко зменшать його користь, тож краще випийте якісне американо [чорну каву] з невеликою кількістю молока”, – зауважили вчені.

Зелений чай

Поживна речовина L-теанін, яка входить до складу зеленого чаю, викликає спокій, стимулюючи серотонін і ГАМК, два нейромедіатори, які знижують тривогу та підвищують настрій. Чорний та зелений чаї також можуть покращити якість сну.

Ферментовані продукти

Останніми роками зв’язок між здоров’ям кишківника та психічним здоров’ям добре задокументовано: одне дослідження, проведене в Південній Кореї, засвідчило, що люди, які їдять більше корисних для кишківника ферментованих продуктів, мали менше епізодів депресії.

А дослідження 2022 року, проведене Університетським коледжем Корка в Ірландії, показало, що вживання ферментованих продуктів, які покращують здоров’я кишківника, може зменшити стрес.

До ферментованих продуктів належать кефір, квашена капуста, кімчі та чайний гриб.

Цільнозернові продукти

У дослідженні 2023 року, опублікованому в журналі Neurology, вказано, що ті, хто їв три або більше порцій цільнозернових продуктів на день, мали нижчі темпи зниження когнітивних функцій і пам’яті порівняно з тими, хто їв менше однієї порції на день.

Зокрема вчені радять додати у свій раціон цільнозернові макарони, хліб, нешліфований рис, гречку, кіноа та амарант.

Шавлія

Ця зелено-сіра трава, відома своєю злегка пухнастою текстурою та мускусним смаком, часто використовується в італійській чи британській кулінарії.

Дослідники з Університету Нортумбрії виявили, що шавлія, а також женьшень, меліса та розмарин покращують розумову діяльність.

Оливкова олія

Згідно з дослідженням вчених Гарварду, споживання лише половини чайної ложки оливкової олії на день достатньо, щоб знизити ризик смерті від деменції на 28 відсотків.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

У Кропивницькому притулок для бездомних тварин “Щасливий пес” звернувся по допомогу через стихійне лихе, яке спричинило значні пошкодження на території та травмування тварин.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

Іран планує завдати “комплексного” удару по Ізраїлю, під час якого будуть задіяні не лише ракети та дрони, а й регулярна армія, поінформували обізнані джерела.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.