Вчені прочитали стародавній сувій за допомогою ШІ

Джерело: BBC

У сучасному світі штучний інтелект (ШІ) використовують для цілої низки речей у повсякденному житті. Однак нещодавно вчені застосували ШІ аби прочитати стародавній сувій.

Це зробили вчені з Університету Кентуккі. Вони використали технологію, щоб прочитати стародавній сувій, який згорів під час виверження вулкана майже дві тисячі років тому.

Сувої папірусу, які досі згорнуті, були фактично перетворені на деревне вугілля, унаслідок виверження Везувію, яке досягло римського міста Геркуланум у 79 році нашої ери.

Та попри те, що історики вважають, що ми ніколи не дізнаємося, що було написано на цьому папері, перше слово – фіолетовий – вдалось прочитати.

Фото: bbc.co.uk

Сувої настільки крихкі і якщо спробувати їх розгорнути, здається вони перетворяться на порох. Через це їх досі не змогли прочитати.

Відкриття сталося після того, як у березні було розпочато конкурс під назвою Vesuvius Challenge.

Було оприлюднено тисячі тривимірних рентгенівських зображень двох згорнутих сувоїв і трьох фрагментів папірусу, а також програми штучного інтелекту, за допомогою яких можна було розшифрувати давньогрецьке письмо.

Премію в 40 000 доларів отримав 21-річний комп’ютерний вчений Люк Фаррітор за те, що знайшов перші літери.

Дослідникам, яким вдасться прочитати слова з сувоїв, які були взяті з бібліотеки розкішної вілли, яка була похована в римському місті багато років тому, пропонуються додаткові грошові призи.

Дослідники з усього світу знаходять більше слів, і триває гонка, щоб прочитати якомога більше сувою.

Досі залишається загадкою щодо того, що буде в цих сувоях, але завдяки прогресу в технологіях експерти як ніколи близькі до з’ясування.

  • Новий канадський стартап Acrylic Robotics розробив робота, який використовує штучний інтелект (ШІ) для масштабного відтворення робіт справжніх художників.
  • Одеса стала першим містом України, де впроваджено пілотний проєкт з телемедицини BrainScan. Система працює на базі штучного інтелекту для діагностики хвороб головного мозку.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого загинув чоловік.

За інформацією джерел Президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті лідерів G7, який відбудеться вже у червні в Італії.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).