Вчені в Антарктиді вперше знайшли бурштин: що це значить

Джерело: Phys.org

Вчені вперше виявили бурштин в Антарктиді. Це свідчить про те, що помірні тропічні ліси існували на кожному континенті.

У нещодавно опублікованій науковій роботі дослідники описали бурштин, знайдений в осадовому керні. Його витягнули морським буровим верстатом з глибини 946 метрів під час експедиції 2017 року. Вчені назвали відкриття “бурштином з острова Пайн” на честь його розташування в затоці Пайн-Айленд у морі Амундсена.

Аналіз фрагментів бурштину дозволяє отримати нові уявлення про умови навколишнього середовища в Західній Антарктиді 90 мільйонів років тому, під час Крейдяного періоду, коли на континенті, ймовірно, існували лісові екосистеми, схожі на тропічні ліси. Особливо цікавою є можливість виявлення залишків життя, включених у бурштин, і це відкриття дозволяє краще зрозуміти, як функціонував ліс у цих умовах.

Хоча знахідка складається з маленьких фрагментів бурштину, вчені виявили мікровключення кори дерев.

Також виявили ознаки патологічного виділення смоли – так дерева заклеюють пошкоджену паразитами або лісовими пожежами кору, створюючи у такий спосіб хімічний і фізичний бар’єр, що захищає від нападів комах та інфекцій

“Наше відкриття – ще один шматочок головоломки, і воно допоможе нам краще зрозуміти болотисте, багате на хвойні дерева середовище помірного тропічного лісу, виявлене поблизу Південного полюса середини Крейдяного періоду”, – кажуть вчені.

  • Частини Антарктиди зеленіють значно швидше, ніж очікувалося раніше, що змушує вчених переглядати вплив зміни клімату на цей регіон. Згідно з дослідженням британських науковців, площа, покрита рослинністю на Антарктичному півострові, збільшилася вдесятеро за останні 40 років.
  • Активний вулкан у холодній Антарктиці щодня викидає в атмосферу золото. Експерти оцінюють “золоті викиди” у 6 тисяч доларів.

Європейські лідери закликають адміністрацію президента США Джо Байдена посилити підтримку України до завершення його терміну в січні. Вони спонукають зміцнити позиції Києва на тлі очікувань щодо потенційних змін у зовнішній політиці США після інавгурації Дональда Трампа 20 січня.

Намисто, яке, як вважають, пов’язане зі скандалом, який сприяв падінню Марії-Антуанетти, продали за 3,7 мільйона фунтів стерлінгів (майже 4,7 мільйона доларів).

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко проти того, щоб громадяни Білорусі обирали президентом країни жінку.

Міжнародна фотопремія International Photography Awards визначила переможців 2024 року. Журі фотопремії назвало переможців в 11 основних номінаціях.

Іранська держава заявила, що планує відкрити “лікувальну клініку” для жінок, які порушують закони про обов’язкове носіння хіджабу в громадських місцях.