Вчені знайшли спосіб перетворити астероїди на їжу для астронавтів

Джерело: The New York Times

Вчені розробили метод, який дозволяє перетворювати астероїди на їжу для астронавтів, оскільки на довгі космічні подорожі запастись сублімованими харчами складно.

Зокрема космічні мандрівники зможуть запустити хімічний і фізичний процеси розщеплення астероїда. Вуглеводні сполуки, що утворяться під час цих реакцій, згодували б спеціальним бактеріям. Після того, як бактерії наситяться, астронавти зможуть споживати колекцію мікробів, яку вчені назвали “біомасою”.

Як розповіли у виданні, ReSource – одна з програм агентства оборонних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США. Вона ставить перед дослідниками завдання перетворити відходи, що виробляють військові, у щось корисне.

Завдяки цій програмі створили військові пайки з назвою “їжа, готова до вживання” (M.R.E.). А пластикові контейнери, в яких зберігається яловичина для солдатів, тепер служать по кілька років.

На думку вчених, астероїди схожі на пластик: вони обидва містять багато вуглецю.

Тому зараз вчені вчаться створювати їжу з пластику за допомогою піролізу – хімічного процесу розщеплення. За словами професора інженерії в Західному університеті в Онтаріо Джошуа Пірса, це “приготування їжі без кисню”.

Унаслідок розщеплення утворюється тверда речовина, газ і олія. Потім олія потрапляє в біореактор, де бактерії поїдають те, що їм дають. Зрештою, коли бактерії закінчують харчуватися, вони самі стають їжею. Біомаса має поживні властивості, подібні до їжі, яку ми споживаємо щодня.

Як зазначили експерти, перші спроби перетворення були неапетитними – їжа нагадувала суспензію тілесного кольору. Нині ж науковцям вдалося створити щось більш схоже на карамельний йогурт.

За підрахунками вчених, щоб підтримувати одного астронавта протягом одного року, потрібно від 5500 до 175 тисяч тонн астероїда. Але спершу біомасу мають перевірити на токсичність.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.