Велика Британія додатково внесе до Фонду підтримки енергетики України 23 млн євро
Джерело: Міненерго
Велика Британія оголосила про додатковий внесок до Фонду підтримки енергетики України на суму 20 мільйонів фунтів стерлінгів (23 млн євро).
Кошти від чергового гранту Сполученого Королівства найближчим часом надійдуть на рахунок Фонду. Їх спрямують на закупівлю обладнання для ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури, посилення фізичного захисту та забезпечення резервного живлення, включаючи генератори та розподілену генерацію.
“Дякуємо уряду Великої Британії за цю важливу підтримку. Ворог продовжує нищити українську енергетику. Допомога партнерів є вкрай потрібною для проведення ремонтів, відновлення пошкоджених об’єктів і збільшення маневрових потужностей до наступного опалювального сезону”, – зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.
Новий грант доповнює попередні внески Великої Британії, сума яких уже складає 50 мільйонів євро. Загальна сума внесків до Фонду сягнула понад 433 мільйони євро.
Нагадаємо, Фонд підтримки енергетики України створено у 2022 році за ініціативи міністра енергетики Германа Галущенка та єврокомісарки з питань енергетики Кадрі Сімсон. Це унікальний механізм для консолідації допомоги від партнерів, які хочуть підтримати українських енергетиків у забезпеченні стабільного енергопостачання під час військової агресії РФ.
Зазначимо також, що днями у Києві відбулася зустріч міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона та Германа Галущенка. Під час зустрічі сторони оголосили про початок реалізації перших 13 інноваційних проєктів в енергетиці у межах програми InnovateUkraine. Фінансування відповідних проєктів на суму 16 мільйонів фунтів стерлінгів забезпечить уряд Сполученого Королівства.
- В “Укренерго” закликали українців ощадливо споживати у вечірні години електроенергію, щоб уникнути вимкнень світла.
- Після чергової потужної атаки РФ на енергооб’єкти України в “Укренерго” повідомили про суттєвий дефіцит електроенергії.
- Уночі 8 травня війська РФ атакували три теплоелектростанції компанії ДТЕК.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.