Велика Британія оголосила про 50 нових санкцій проти тих, хто підтримує війну РФ
Джерело: пресслужба уряду Великої Британії
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон сьогодні, 22 лютого, оголосив про введення понад 50 нових санкцій проти осіб і компаній, які підтримують повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
“Україна показала, що може і буде захищатися. Путін помилково вважав, що оскільки економіка Росії більша за українську, він швидко здобуде перемогу. Але економіка друзів України – у 25 разів більша за російську”, – сказав Камерон.
Він додав, що нові санкції “позбавляють Путіна ресурсів, які йому вкрай необхідні для фінансування його важкої війни”.
До списку санкцій увійшли компанії, пов’язані з виробництвом боєприпасів; ключові російські імпортери та виробники верстатів; нафтотрейдери; компанії, які працюють в російській енергетиці в рамках тіньового флоту; дві російські алмазні компанії та інші.
“Разом ми не здамося перед обличчям тиранії. Ми продовжуватимемо підтримувати Україну в її боротьбі за демократію – скільки завгодно”, – наголосив Камерон.
Загалом Велика Британія вже ввела санкції проти 2000 осіб, компаній і груп в рамках режиму санкцій проти Росії.
- Посли Європейського союзу затвердили новий пакет санкцій проти Росії. Зазначено, що він має зменшити доступ РФ до дронів.
- 20 лютого Рада ЄС продовжила введені через повномасштабну війну проти України санкції щодо Росії. Обмежувальні заходи продовжено до 24 лютого 2025 року.
Міністерка економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце прибула до Києва з неанонсованим візитом.
Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.
Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.