Велика Британія провела переговори з 20 країнами, зацікавленими у миротворчій місії – ЗМІ
Джерело: Sky News
Вчора, 5 березня, британські чиновники провели переговори з представниками близько 20 країн, зацікавлених у створенні “коаліції охочих”, повідомив анонімно британський урядовець.
Прем’єр-міністр країни Кір Стармер оголосив, що Великобританія і Франція очолюють проєкт, в рамках якого солдатів з групи країн можуть направити в Україну як миротворців.
Урядовець не повідомив, які ще країни виявили зацікавленість у наданні підтримки, але додав:
“Це свідчить про готовність коаліції охочих зібратися і про бажання низки різних країн відіграти свою роль”.
Він наголосив, що переговори на ранніх стадіях, тому ситуація дуже мінлива.
- Міністерство оборони Туреччини в четвер заявило, що країна готова “в разі необхідності” направити війська в Україну для підтримання миру.
- Віцепрезидент США Джей Ді Венс спробував запобігти трансатлантичному конфлікту, заявивши, що не мав на меті образити Велику Британію чи Францію, коли сказав, що мир в Україні навряд чи буде забезпечений “якоюсь випадковою країною, яка не воювала 30 або 40 років”.
- Прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе повідомив, що його країна готова розглянути запити щодо участі в миротворчих місіях в Україні.
- 27 лютого прем’єр-міністр Ірландії Міхал Мартін зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським в аеропорту Шаннон, запевнивши, що Дублін також готовий відправити миротворців до України.
- Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.