Велика Британія та Латвія оголосили тендер на закупівлю FPV-дронів для України

Джерело: пресслужба Міноборони Великої Британії

Міноборони Великої Британії та Латвії у межах коаліції дронів оголосили тендер для компаній, котрі постачатимуть Україні FPV-безпілотники.

Велика Британія та Латвія спільно очолюють коаліцію дронів в межах допомоги Україні.

Тендер має на меті виробництво цих безпілотників у великих масштабах і за доступною ціною, використовуючи переваги західної промисловості, — мовиться у повідомленні.

У лютому Велика Британія та Латвія оголосили, що очолять нову Коаліцію з питань безпілотних літальних апаратів (Drone Capability Coalition), покликану швидко спорядити Україні десятки тисяч FPV-дронів.

Зауважується, що тендер відкритий для представників будь-якої країни, що входить до Контактної групи з питань оборони України.

Компанії мають подати свої пропозиції до 28 червня 2024 року, які розглянуть та оцінять члени коаліції Drone Capability Coalition. Відібрані компанії отримають замовлення на постачання безпілотників в Україну, і після отримання позитивних відгуків про роботу планується розмістити більші подальші замовлення на дрони FPV.

Очікується, що протягом 2024 року відбудуться додаткові тендери на FPV-дрони з урахуванням досвіду першого тендеру.

До складу коаліції входять Британія, Латвія, Австралія, Канада, Данія, Естонія, Німеччина, Литва, Нідерланди, Польща, Швеція та Україна.

Інші країни наразі також розглядають можливість приєднання до коаліції.

Раніше міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив про плани країни інвестувати 20 млн євро в межах Коаліції дронів для підтримки України.

За результатами засідання Коаліції дронів, Україна отримає 3 мільйони євро на FPV-дрони від Литви і 450 БпАК від Канади.

У квітні стало відомо, що Україна та Латвія спільно нарощуватимуть виробництво безпілотників в межах “Коаліції дронів”.

Довідка. Коаліція дронів офіційно стартувала в межах роботи Контактної групи з питань оборони України. Співлідерами коаліції є Велика Британія та Латвія. Також до Коаліції доєднались: Данія, Естонія, Литва, Канада, Нідерланди, Німеччина та Швеція.

Ініціатором створення коаліції стала Латвія – під час зустрічі міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.