Велика Британія та союзники планують поставити в Україну тисячі дронів на основі ШІ – ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Велика Британія спільно із союзниками планують передати Україні тисячі безпілотників на основі штучного інтелекту, здатні згуртовуватися в рій та одночасно атакувати російські цілі без участі оператора.

“Західні військові планувальники, які розробляють цю технологію, вважають, що вона може дозволити Україні придушити певні російські позиції за допомогою безпілотних апаратів. За словами обізнаних джерел, безпілотники можуть бути відправлені в Україну протягом декількох місяців, але вони попередили, що ці терміни можуть бути порушені”, – йдеться в матеріалі.

Видання додає, хоча нові можливості дронів не замінять нагальну потребу в снарядах, вони можуть допомогти пом’якшити частину цієї нестачі і створити нову динаміку на полі бою.

За словами одного з джерел, безпілотники зі штучним інтелектом будуть розгорнуті у великі ескадрильї, які зв’язуватимуться між собою для націлювання на ворожі позиції без необхідності для людини-оператора керувати кожним з них.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.