Велика Британія виділяє $3,15 млрд на виробництво сталі через тарифи Трампа

Джерело: Bloomberg

Уряд Великої Британії оголосив про виділення 2,5 мільярда фунтів стерлінгів (3,15 мільярда доларів) для підтримки металургійної промисловості країни. Це рішення ухвалене після заяви президента США Дональда Трампа щодо можливого запровадження 25% мита на імпорт сталі та алюмінію.

За словами бізнес-секретаря Джонатана Рейнольдса, кошти надійдуть із Фонду національного добробуту Великобританії та будуть спрямовані на модернізацію галузі. Передбачається оновлення виробничих потужностей, зокрема встановлення більш ефективних електродугових печей, що підвищить конкурентоспроможність британських виробників.

Близько 10% виробленої у Великій Британії сталі експортується до США, а також здійснюється імпорт металу з Америки. Минулого тижня британські чиновники планували переговори з адміністрацією Трампа, щоб уникнути нових мит. Міністр фінансів Рейчел Рівз зазначила, що обидві країни мають збалансовану торгівлю, що не потребує додаткових тарифів чи торгівельних обмежень.

Рівз також підтримала план будівництва третьої злітно-посадкової смуги в аеропорту Хітроу, що потребуватиме 400 000 тонн сталі. Влада Великої Британії має намір використовувати більше сталі внутрішнього виробництва в державних проєктах.

Новий план розвитку передбачає розширення сталеливарних потужностей, боротьбу з недобросовісною конкуренцією та посилення перероблювання металобрухту. Як зазначив національний секретар Союзу GMB Енді Прендергаст, забезпечення внутрішнього виробництва сталі є критично важливим для економіки та безпеки країни.

Президент Франції Емманюель Макрон 19 лютого наголосив, що Україна має брати активну участь у будь-яких мирних переговорах, а її права повинні бути повністю дотримані. Відповідну заяву глава Франції зробив на тлі занепокоєння через переговори між США та Росією.

Франція та Німеччина розкритикували заяви президента США Дональда Трампа стосовно того, що глава України Володимир Зеленський нібито призвів до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Соцмережа Ілона Маска X блокує посилання на Signal.me – сервіс скорочення URL, який месенджер Signal використовує для створення посилань, що дозволяють звʼязатися з користувачем напряму через застосунок.

Заяви Дональда Трампа після сепаратних переговорів між американською та російською делегаціями у Саудівській Аравії викликали цілу бурю емоцій в Україні. Президент США, у своїй традиційній манері, розповідав про те, що “Україні не варто було “починати”, що в України “було 3 роки, щоб домовитись з Росією”, тому у нас нібито немає причин щоб ображатись через те, що переговори про долю України США та РФ ведуть без України. Що Путін “міг би знищити Київ, але не хоче цього”, і “застосовує силу на 20%, а не на 100%”. І що виборів в Україні вимагає не Росія, метою якої є делегітимізувати БУДЬ-ЯКУ українську владу, а “об’єктивна ситуація”, яка нібито полягає у тому, що політичний рейтинг Зеленського впав до 4%. І оскільки для аналізу стану психіки людини, яка є поточним президентом США, нам об’єктивно бракує даних та медичної, а не юридичної експертизи, зупинимось на його публічній позиції, яка поки що все ж має вагу.

Зірка “Людини-павука” Том Голланд розповів, що зміг купити у США безалкогольне пиво власного бренду лише з другої спроби. Спершу касир відмовився продавати напій акторові, оскільки не був переконаний, що той повнолітній.