Велика Британія забезпечила спорядженням понад 34 000 військових ЗСУ
Джерело: пресслужба Генерального штабу ЗСУ
З червня 2022 року Велика Британія передала українським оборонцям понад 2,2 мільйона одиниць спорядження, забезпечивши військовослужбовців, котрі прибували на навчання до країни-союзниці.
Відтак, з початку повномасштабного вторгнення РФ, понад 34 000 українських армійців отримали від Лондона комплекти, що містять 65 – 70 предметів, включно з черевиками, шоломом та бронежилетом.
Українські новобранці, який прибувають до Великої Британії для навчання в межах операції Interflex, учасники курсів лідерства та інструкторських курсів одразу після прибуття в аеропорт прямують у логістичний центр, і там отримують всі необхідні для служби речі на суму близько трьох тисяч доларів.
Це форма, взуття, засоби захисту, аптечка, мультитул, сумка та рюкзак і багато корисних “дрібничок”, які знадобляться як під час тренувань, так і на передовій після повернення в Україну, – зазначили у повідомленні.
Кожному військовому видають:
- Засоби індивідуального захисту, включно із шоломом, бронежилетом, засобами захисту очей, навушниками, засобами захисту тазу;
- Польову форму та черевики;
- Одяг для холодної та мокрої погоди;
- Додаткове обладнання, необхідне для польових умов, включно з пончо, спальним мішком та шанцевий інструмент.
Окрім цього, вже після завершення навчання та перед поверненням українці отримують додаткові речі високої вартості, включно з укомплектованою аптечкою та норвезькі зимові білі комбінезони.
У важкий період російської окупації, коли Україна постала перед необхідністю збільшувати армію, нарощувати боєздатність і не мала достатньої кількості безпечних місць для підготовки військових, Велика Британія та країни-партнери протягнули Україні руку допомоги, – наголосили у повідомленні.
Зауважується, що Велика Британія та країни-партнери надали Україні інструкторів, базу для підготовки військових, повністю забезпечили логістику. І додали, що це десятки перельотів, безперешкодне потрапляння сотень військових на полігони, відмінне харчування і необхідні вигоди для комфортного навчання.
Варто зазначити, що 15 січня міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс акцентував на прагненні уряду його країни допомогти Україні. Шеппс підтвердив, що Велика Британія вже підготувала 60 000 українських військових з початку війни та закликав союзників “діяти глобально” на підтримку країни.
12 січня президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали у Києві безпекову угоду між двома країнами. Зеленський заявив, що вона діятиме до вступу України в НАТО й назвав це “безпрецедентною угодою про безпеку”.
- Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс оголосив, що Велика Британія відправить в Україну близько 200 ракет ППО британського виробництва для захисту цивільного населення та інфраструктури.
- Велика Британія допомогла підготувати 32 000 українських військовослужбовців для їхньої боротьби за свободу України проти РФ. Остання група армійців цього року залишила країну, щоб повернутися на передову до Різдва.
- У Міністерстві закордонних справ Великої Британії 6 грудня оголосили про нові санкції проти російської “воєнної машини” в Україні.
- Швеція і Велика Британія повідомили, що приєднуються до нещодавно створеної Коаліції дронів.
- Велика Британія та Франція пропонують Німеччині забезпечити їм постачання ракет Taurus. Тоді Лондон та Париж зможуть спорядити свої версії далекобійних ракет для озброєння України.
НАТО не піддасться на російські погрози і продовжить активну підтримку України, заявив Генсекретар альянсу Марк Рютте під час свого першого візиту до місії НАТО в Вісбадені, котра має на меті повністю взяти на себе координацію військової допомоги Києву.
Силам оборони вдалося зупинити просування російської армії під містом Селидове на Донеччині, зазначив експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. Оборону на цій ділянці фронту тримає 15-та бригада Нацгвардії України Кара-Даг.
Представник РПЦ, митрополит Єкатеринбурзький та Верхотурський Євген назвав повномасштабну війну РФ проти України процесом “лікування”, тоді як Росія, за його словами виступає в ролі “хірурга”, який проводить операцію, щоб видалити “щось, що несе в собі смерть”.
Уповноважений з прав людини у Таджикистані Умед Бобозода звернувся до російської омбудсменки Тетяни Москалькової через порушення прав земляків у Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 189 бойових зіткнень. Найгарячіше сьогодні на Курахівському, Покровському та Лиманському напрямках.