Велика Британія підготувала понад 60 тисяч українських військовослужбовців з 2014 року

Джерело: SkyNews

15 січня міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс акцентував на прагненні уряду його країни допомогти Україні.

Шеппс підтвердив, що Велика Британія вже підготувала 60 000 українських військових з початку війни та закликав союзників “діяти глобально” на підтримку країни.

Ми зібрали близько 10 країн, щоб допомогти Україні тренуватися тут, у Великій Британії, і сьогодні я можу оголосити, що за нашими програмами вже підготовлено понад 60 тисяч українських військовослужбовців з моменту початку вторгнення Росії до України у 2014 році, — зазначив глава британського відомства.

Він додав, що додатковий британський пакет підтримки України на 2,5 мільярда фунтів стерлінгів (близько 2,9 млрд євро) у 2024-2025 роках, про який прем’єр-міністр Ріші Сунак оголосив 12 січня, “продовжує горду репутацію Великої Британії як провідного донора — бути завжди першою, хто дає Україні саме те, що їй потрібно”.

Шеппс наголосив, що нова угода з Україною — це набагато більше, ніж гроші.

Велика Британія розуміє, що битва в Україні є екзистенціальною, це доводить, що ізольованого конфлікту не існує.

Зауважимо, 12 січня президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підписали у Києві безпекову угоду між двома країнами.

Зеленський заявив, що вона діятиме до вступу України в НАТО й назвав це “безпрецедентною угодою про безпеку”.

24 вересня 2024 року міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс запевнив, що Лондон продовжить стояти “пліч-о-пліч” з Україною незалежно від результатів виборів у США наступного року.

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

Іран розширив два головні об’єкти з виробництва балістичних ракет. Це сталося після угоди від жовтня 2022 року, в межах якої Тегеран нібито погодився постачати ці ракети Росії.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

Суперяхту Alfa Nero, яка понад два роки простояла покинутою в Карибському морі, придбав таємний покупець за 40 мільйонів доларів.

Американський необанк Mercury заблокував рахунки компаній, засновники яких мають громадянство України, Росії та Білорусі, а також інших країн. Як повідомив засновник Petcube та TheFourthLaw.ai Ярослав Ажнюк, це пов’язано з оновленням правил банку.  Остаточне закриття рахунків заплановане на 13 серпня 2024 року.