Великі мазутні плями виявили поблизу Південного узбережжя Криму — супутникові знімки

Джерело: моніторингова група “Крымского ветра”

Супутникові знімки виявили великі мазутні плями поблизу Південного узбережжя тимчасово окупованого Криму. Забруднення простягається від мису Айя до мису Форос, включно з Ялтинською затокою, а також у районах Гурзуфа й Аю-Дага.

Фото: “Крымский ветер”

Раніше повідомлялося, що 8 січня російська окупаційна адміністрація оголосила режими надзвичайної ситуації муніципального характеру на території Євпаторії та Сакського району.

Фіксація такого масштабного забруднення викликає занепокоєння через можливі екологічні наслідки для акваторії Чорного моря та навколишнього середовища.

Фото: “Крымский ветер”

28 грудня режим НС регіонального рівня запровадили у Криму загалом. 25 грудня влада Краснодарського краю РФ оголосила про введення режиму надзвичайної ситуації краєвого рівня, який згодом підвищили до федерального.

Фото: “Крымский ветер”

Розлив мазуту стався 15 грудня в Керченській протоці, коли під час шторму затонули танкери “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239”. Загалом на борту обох суден перебувало близько 9,2 тисячі тонн нафтопродуктів.

Зауважимо, міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила  про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.

На північно-східному узбережжі тимчасово окупованого Криму зафіксовано забруднення мазутом, що потрапив у воду після аварії російських танкерів “Волгонефть”. Масляні плями вже досягли Феодосії, Алушти, Судака, а також пляжів Севастополя. В останньому місті вже оголошено режим надзвичайної ситуації регіонального рівня.

  • Третій російський танкер з мазутом подав сигнал лиха у Чорному морі.
  • Витік мазуту з російських танкерів ставить під удар екосистему Криму.

Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання зброї в Україну від міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів, відновлено. За його словами, зараз триває робота над новими домовленостями та збільшенням власного виробництва озброєнь.

У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо. 

Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.

Понад 7,5 тисячі дітей уже користуються оновленими укриттями в навчальних закладах на Полтавщині, Чернігівщині, Одещині, Миколаївщині та Дніпропетровщині. Їх відновила і облаштувала Фундація Олени Зеленської. Ще 17 укриттів наразі у процесі реконструкції.

У ДБР відкидають такі звинувачення ЦПК, наголосивши, що їхні обшуки жодним чином не повʼязані з професійною діяльністю Віталія Шабуніна.