Великий обмін військовополоненими вдалося влаштувати за посередництва ОАЕ – ГУР
Джерело: пресслужба ГУР МОУ
3 січня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ.
Буданов зазначив, що через значний проміжок часу Україні вдалося провести дуже складний обмін.
3 січня повернулись в Україну 230 захисників, серед яких є і бойовий медик, і захисники з острова Зміїний, з Чорнобильської атомної електростанції, які ще в перші дні повномасштабної війни були захоплені, з Азовсталі, прикордонники, поліціянти, нацгвардійці, Збройні сили — тобто абсолютно всі категорії.
Цей обмін готувався досить довго. Участь, скажімо так, в організації цього процесу безпосередньо також надавала сторона Об’єднаних Арабських Еміратів, і з її допомогою разом ми змогли це зробити, — наголосив глава ГУР.
Раніше президент поінформував, що серед повернених – солдати, сержанти, офіцери. Воїни Збройних сил, Національної гвардії, ВМС, прикордонники. Частина захисників боронила Маріуполь та “Азовсталь”.
Своєю чергою, Служба безпеки опублікувала ексклюзивне відео обміну полоненими.
- За даними Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі з російського полону вже звільнили 2598 українців.
- Державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими “Хочу жить” вперше опублікував список полонених росіян, яких відмовилася забирати РФ. У ньому – 200 солдатів РФ, яких країна-агресорка викреслила зі списків на обмін.
- Через велику кількість російських військовополонених найближчим часом в Україні відкриють ще один табір для утримання тих, хто потрапив у полон до ЗСУ.
- На Сватівському напрямку бійці прикордонного загону “Сталевий кордон” взяли в полон контрактника Збройних сил Російської Федерації.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.