Венесуела має намір частіше використовувати криптовалюти в контрактах при експорті нафти

Джерело: Reuters

Державна нафтова компанія Венесуели PDVSA має намір збільшити використання криптовалют в операціях з експорту нафти та палива. За словами трьох осіб, знайомих з планами компанії, це рішення спричинене відновленням Сполученими Штатами санкцій проти Венесуели.

Міністерство фінансів США встановило термін до 31 травня для того, щоб клієнти та постачальники PDVSA припинили свої транзакції згідно з генеральною ліцензією. Відтепер компаніям потрібно буде дочекатися індивідуальних дозволів від США для проведення бізнесу з Венесуелою.

З огляду на це, PDVSA почала переводити частину своїх продажів нафти в USDT (Tether) — криптовалюту, вартість якої прив’язана до долара США, щоб забезпечити стабільність цін і зменшити ризик заморожування виторгу у зв’язку з санкціями.

Міністр нафти Венесуели Педро Телечеа підтвердив, що в деяких контрактах перевага надається криптовалютам як засобу платежу, заявивши в інтерв’ю Reuters, що вони використовують різні валюти залежно від умов контрактів.

Компанія Tether в коментарі зазначила, що дотримується списку санкційних організацій Міністерства фінансів США і стежить за тим, щоб адреси, які потрапили під санкції, були негайно заморожені.

Цей крок PDVSA наступає після скандалу минулого року, коли було виявлено, що приблизно 21 мільярд доларів дебіторської заборгованості за експорт нафти протягом останніх років залишилося неврахованим, частина з яких була пов’язана з використанням інших криптовалют.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.