Веніславського зняли з посади виконувача обов’язків представника президента у парламенті

Джерело: сайт президента України

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про увільнення Федора Веніславського з посади виконуючого обов’язків представника президента у Верховній раді.

“Увільнити ВЕНІСЛАВСЬКОГО Федора Володимировича від виконання обовʼязків Представника Президента України у Верховній Раді України”, – мовиться в указі президента від 7 грудня 2023 року.

Веніславський був представником президента у парламенті з вересня 2022 року. До цього обіймав пост представника президента у Конституційному суді.

Що стало причиною звільнення Веніславського та хто буде його наступником поки невідомо.

Варто зауважити, що останнім часом Веніславський робив чимало заяв стосовно змін до мобілізаційного процесу в Україні.

Зокрема цього тижня він повідомив, що у новому законопроєкті про мобілізацію прописано вручення повісток електронною поштою та рекомендованим листом.

Також нещодавно Веніславський розкритикував свою колегу по партії “Слуга народу” Мар’яну Безуглу, яка писала про необхідність відставки Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Веніславський назвав дії Безуглої “загрозою нацбезпеці”. Зокрема Веніславський зареєстрував постанову про відкликання Безуглої з комітету оборони і держбезпеки.

8 липня у Брюсселі розпочався офіційний скринінг українського законодавства на відповідність праву Європейського Союзу у сфері енергетики.

8 липня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про відновленні позицій та утриманні територій Силами оборони у Курській та Бєлгородській областях РФ.

Журналістське розслідування, що ґрунтується на документах про російське виробництво безпілотників, показало співпрацю з китайськими компаніями.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон планує передати Україні нову партію оборонної зброї для захисту від російських атак. Це прозвучало 7 липня під час зустрічі з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу у Білому домі.

Попри популярність чотириденного робочого тижня у багатьох країнах світу, в Україні його запровадження поки не розглядається на законодавчому рівні. У Державній службі зайнятості зазначають, що під час війни ринок праці функціонує за особливими умовами, тоді як скорочення тривалості робочого часу наразі можливе лише індивідуально – за домовленістю з роботодавцем.