Венс обурився на слова Зеленського про російські наративи в уряді США
Джерело: Reuters
Віцепрезидент США Джей Ді Венс відкинув звинувачення президента України Володимира Зеленського у нібито виправданні російського вторгнення в Україну. За словами Венса, він засуджував дії Росії ще з 2022 року і відтоді “намагався зрозуміти стратегічні цілі обох сторін, щоб знайти рішення”.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в США переважають російські наративи.
Венс наголосив, його підхід не означає, що він “морально підтримує російську справу чи повномасштабне вторгнення”.
“Але ви повинні спробувати зрозуміти, які їхні стратегічні червоні лінії, так само, як ви повинні спробувати зрозуміти, що українці намагаються вийти з конфлікту”, – сказав він.
Венс також додав, що подібні заяви з боку Зеленського є абсурдними, особливо з огляду на те, що уряд США активно підтримує Україну.
“Я думаю, що для Зеленського трохи абсурдно говорити [американському] уряду, який зараз тримає весь його уряд і військові зусилля разом, що ми якимось чином на боці росіян”, – сказав Венс.
- Президент України Володимир Зеленський висловив занепокоєння, що війна Росії проти України, яка триває вже третій рік, може ще більше загостритись, якщо Україна за підтримки союзників не втримає оборону проти подальшого наступу РФ.
- 13 квітня прем’єр-міністр Нідерландів Дік Шуф наголосив, що чергова російська балістична атака на Суми вкотре засвідчила необхідність продовжувати збільшувати тиск на РФ та підтримувати Україну, зокрема наданням засобів протиповітряної оборони.
23 квітня у Печерському райсуді Києва розглянуть справу проти речника міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm, старшого сержанта Михайла Макарука.
Президент Сербії Александар Вучич заявив, що не змінює свого рішення відвідати Москву з нагоди параду 9 травня, попри серйозний тиск з боку Європейського Союзу.
За повідомленням ЗМІ, Ізраїль планував атакувати ядерні об’єкти Ірану, для чого йому б знадобилась підтримка США. Однак президент Сполучених Штатів Дональд Трамп відхилив це прохання, через розбіжності всередині своєї адміністрації.
Сер Кір Стармер заявив, що Велика Британія повинна скасувати закони про мову ворожнечі для захисту ЛГБТ+ спільноти, інакше вона ризикує втратити торговельну угоду з Дональдом Трампом.
Під час поїздки до Південно-Східної Азії лідер Китаю Сі Цзіньпін виступив із закликом до регіональної єдності, просуваючи ідею “азійської родини”, намагаючись протистояти тиску з боку США, які намагаються змусити ці країни обмежити торговельні зв’язки з Пекіном.