Венс закликав Трампа звільнити Волца через витік даних у Signal
Джерело: “Європейська правда” з посиланням на Politico
Віцепрезидент США Джей Ді Венс і глава адміністрації Білого дому Сьюзі Вайлз у приватних розмовах із президентом Дональдом Трампом наполягали на звільненні радника з нацбезпеки Майка Волца через витік секретної інформації в месенджері Signal.
За даними джерел Politico, Венс, Вайлз і керівник кадрового відділу Білого дому Серджіу Гор на зустрічі в середу запропонували Трампу розглянути звільнення Волца.
Повідомляється, що президент США визнав, що Волц “облажався”, але вирішив поки що не звільняти його, щоб не давати “ліберальним ЗМІ” та Демократичній партії підстав стверджувати, що вони мали рацію.
Як повідомляє Politico, після скандалу із Signal в адміністрації Трампа посилювалося невдоволення Волцом. Він не визнав провини та навіть формально не запропонував свою відставку.
Проте після зустрічі Трампа з Венсом і Вайлз у середу радник з нацбезпеки публічно взяв на себе відповідальність за інцидент, хоча й продовжив звинувачувати журналіста, який розкрив інформацію про чат.
За даними двох джерел Politico, Трамп зрештою може звільнити свого радника з нацбезпеки.
“Поки що вони (адміністрація Трампа – ред.) будуть триматися за нього (Волца – ред.), але через пару тижнів він піде”, – спрогнозував один із них.
- Головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг заявив, що він випадково отримав доступ до закритого чату Signal, в якому посадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Аналітики YC.Market дослідили динаміку жіночого підприємництва в Україні, виявивши, що 2024 рік став рекордним за приростом компаній, заснованих жінками.
Росія зосередила зусилля на зміні влади в Україні, розраховуючи, що зможе поставити новий уряд, що буде готовий до територіальних поступок, повідомляє The Moscow Times із посиланням на джерела серед російських дипломатів та посадовців.
Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.
31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.